Kategorie

Aktualności

Muzyczna historia Piotra Rubika

Piotra Rubika – popularnego kompozytora, producenta muzycznego i dyrygenta nikomu nie trzeba przedstawiać. Artysta porywa słuchaczy swoją szczerością i emocjami obecnymi w jego muzyce, z niezwykłą lekkością i zręcznością nawiązuje kontakt z publicznością podczas wydarzeń na żywo. Na koncertach z udziałem artysty dzieją się wyłącznie ciekawe historie, a to rozentuzjazmowana publiczność nuci utwór, a to pociekną łzy radości, obecne są też oświadczyny i deklaracje wiecznej miłości.
Popularne porzekadło głosi, że artysta bez publiczności nie istnieje i Piotr Rubik ma tego ogromną świadomość. W wywiadach często podkreśla, że słuchacze na koncertach są dla niego jak powietrze i na każdym muzycznym spotkaniu wraz z całym zespołem daje z siebie wszystko, licząc tym samym na energię i odwzajemnione emocje od słuchaczy. I jak do tej pory się nie przeliczył. Publiczność kocha Piotra Rubika, tłumnie przybywa na jego koncerty i z niecierpliwością czeka na nowe projekty kompozytora.

Koncerty „Moja Historia”, to wydarzenia dedykowane fanom i miłośnikom twórczości artysty. Po latach pracy Rubik postanowił dodać sobie dodatkowe twórcze role, jest i narratorem swojej historii, pianistą i prowadzącym całe show. Chętnie dzieli się ze słuchaczami anegdotami z czasu powstawania jego przebojów, zachęca do wspólnego śpiewania i wraz z całym zespołem ukazuje zupełnie nowe, zaskakujące interpretacje jego znanych utworów. Na koncertach artyście towarzyszy zespół, orkiestra smyczkowa oraz cenieni polscy soliści: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Michał Gasz i Marcin Januszkiewicz.

Spotykając się na krótką chwilę z artystą i rozmawiając o szczegółach wydarzenia, udało nam się podpytać o osobiste uczucia względem koncertów i samej publiczność. Zapytany o swoją publiczność Rubik twierdzi, że są najważniejszym członkiem jego zespołu. To odbiorcom przypisuje umiejętność tworzenia niezwykłej energii, którą później on i pozostali artyści zabierają ze sobą do domów. Podkreśla, że tak emocjonalni i wierni słuchacze to największa nagroda za wykonywaną pracę. Zapytany o swoją muzyczną historię lekko się uśmiecha i stwierdza, że to długa opowieść, którą ukazuje na koncertach. Nie chce zdradzać wszystkiego, bo nie ma zamiaru psuć niespodzianki słuchaczom. Ale zapewnia, że na koncertach publiczność doświadczy wielu emocji. Po chwili dodaje: „Już od dziecka wiedziałem, że chcę swoje życie związać z muzyką. Mam wielkie szczęście, że w porę odkryto mój talent i pozwolono mi go rozwijać. Robię to co kocham i to sprawia, że moja historia jest szczęśliwa”.

A na co możemy liczyć wybierając się na „Moją Historię”?

Piotr Rubik: „Na pewno na ogromną dawkę energii, pozytywnych emocji. Na śmiech, wzruszenie, czasem zadumę. Podczas koncertu dajemy z siebie wszystko, publiczność to czuje i dlatego po wyjściu z koncertu słuchacze trochę radośniej patrzą na świat.”

Zapraszamy wraz z Piotrem Rubikiem na koncerty do Krakowa i Białegostoku. Wspólnie napiszmy kolejną muzyczną historię.

Oprac. PA / Agencja Muzyczna Union
Tekst został przygotowany w oparciu o krótki wywiad z Piotrem Rubikiem.
Foto: materiał artysty

Szczegóły i bilety dostępne tutaj:
Kraków | 2.12.2019 | Centrum Kongresowe ICE KRAKÓW
Białystok | 13.01.2020 | Opera i Filharmonia Podlaska