Kategorie

Teatr

 

W minioną sobotę na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbyła się premiera sztuki Floriana Zellera Prawda w reżyserii Marcina Sławińskiego. Ta przewrotna komedia o kłamstwie i zdradzie w małżeństwie, odsłania tajemnice alkowy dwóch par, które przyjaźniąc się jednocześnie muszą się zręcznie oszukiwać ale w końcu przestaje być jasne, czy ten, kto jest okłamywany przypadkiem nie zna całej prawdy?

 

Tych z Państwa, którzy Prawdy jeszcze nie widzieli, serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek oraz sobotę i niedzielę o godzinie 19:15.

 

Kolejny tydzień to dla Teatru Powszechnego niezwykle ważny czas, dzięki zaproszeniu spektaklu Tu-wim na Międzynarodowy Festiwal Teatralny do Sibiu w Rumunii. To porywające, muzyczne widowisko w reżyserii Jarosława Stańka i Jerzego Jana Połońskiego, opowiada o ludziach teatru, których nie widać na scenie, a bez których teatr by nie istniał W spektaklu pięknie wybrzmiewają poezja i teksty piosenek Juliana Tuwima, nowatorsko i oryginalnie zaaranżowane. Tu-wim zaprezentowany zostanie festiwalowej publiczności w Sibiu 10 czerwca i jest to niewątpliwie ogromny sukces łódzkiego przedstawienia.

 

W tym roku wyjątkowo Dzień Dziecka będziemy obchodzić przy ulicy Legionów 15 czerwca a także 17 i 18 czerwca. 15 czerwca przygotowaliśmy polską prapremierę sztuki Davida Almonda Mój tata chce latać jak ptak. Przedstawienie reżyseruje Andrzej Jakubas i będzie to druga odsłona projektu edukacyjnego „Dziecko w sytuacji”, w którym poruszony zostanie temat dziecka zmagającego się z depresją jednego z rodziców, który zamykając się we własnym świecie marzy tylko o tym by latać jak ptak.

 

Teatr Powszechny zaprasza!