Kategorie

Koncert

Candy Dulfer w Katowicach!

Candy Dulfer zagra w Katowicach!

Holenderska saksofonistka altowa odwiedzi Polskę.

Pod koniec roku dla fanów muzyki jazzowej, do Katowic przyleci Candy Dulfer, światowej sławy holenderska saksofonistka.

Dla tych, którym nic nie mówi imię i nazwisko artystki, wystarczy, że wyszukają tytuł „Lily was here”  i wszystko stanie się jasne. Utwór ten został nagrany wraz z Davidem Stewartem, angielskim muzykiem i producentem nagrań, wokalistą, gitarzystą i multiinstrumentalistą.

Postać Candy Daufler to fenomen, gdyż żadnej innej kobiecie grającej na instrumencie dętym nie udało się podbić świata muzycznego, na taką skalę. Ponadto współcześnie Candy Dulfer jest w czołówce artystów smooth jazzowych. Pierwszy debiutancki album saksofonistki pod tytułem „Sexuality” ukazał się w 1990 roku. Zdobył nagrodę Grammy i status złotej płyty, a sprzedaż przekroczyła ponad pół miliona egzemplarzy.

Saksofonistka przygodę z instrumentem rozpoczęła już w wieku dwunastu lat, dołączyła wówczas do zespołu Rosy King. Wkrótce jednak Candy stworzyła swój własny skład pod nazwą Funky Stuff. Zespół został zaproszony do akompaniowania koncertów Madonny podczas jej trasy po Europie. Kolejną gwiazdą odkrywającą i angażującą talent saksofonistki był Prince.

Obecnie artystka jest w trakcie realizowania swojej trasy koncertowej na całym świecie. Ponadto pracuje nad materiałem do swojej nowej płyty, która ma się ukazać w przyszłym roku. Pisze również książkę na swój temat, która również ma znaleźć się na półkach sklepowych w roku 2017.

W ramach trasy koncertowej Candy zagra między innymi w Polsce, 3 listopada 2016r. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia Katowicach.

Spragnionych dobrych saksofonowych, smooth jazzowych dźwięków odsyłamy na naszą stronę internetową. A tym, którzy mają już bilet na koncert w Katowicach życzymy niezapomnianych wrażeń!