Kategorie

Aktualności

„Mazowsze” świętuje 70. rocznicę pierwszego koncertu zespołu

Jubileuszowy występ to hołd złożony twórcom „Mazowsza” Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej oraz Tadeuszowi Sygietyńskiemu, ale także wszystkim artystom, którzy zapisali się w historii Zespołu.

Koncert Jubileuszowy to ponad dwie godziny muzyki, śpiewu i tańca, które pozwalają pokazać bogactwo polskiego, stylizowanego folkloru, jak również najciekawsze choreografie z repertuaru Zespołu, przygotowane przez Elwirę Kamińską, Eugeniusza Paplińskiego i słynnego choreografa „Mazowsza” Witolda Zapałę.

Tego wieczoru artyści zaprezentują wszystko to, z czego Zespół słynie – perfekcyjnie opracowane suity taneczne, na przemian z charakterystycznym brzmieniem mazowszańskiego chóru i towarzyszącej mu orkiestry. Pełne wigoru, dynamiczne układy taneczne ze spektakularnym zakończeniem jakim jest Finał, to kwintesencja mazowszańskiego stylu.

Nie zabraknie oczywiście pieśni ludowych, niezwykle ważnych w repertuarze „Mazowsza”. Tak wspominała początki zespołu Suzanne Arlet, która pisała o Sygietyńskim: – Widziałam, podniósł w górę pałeczkę czarodziejską i poszły w tany lasy i łąki, i jeziora. Tańczyły migotania od świtu do wieczora i tęcza blaskiem grała wraz z tą muzyką wiejską. Zespół ma swój charakterystyczny i autentyczny styl, który jest muzyczną wizytówką „Mazowsza” od 70 lat. Wciąż jednak ewoluuje, zarówno brzmienie coraz większej orkiestry, jak i interpretacje utworów.

Współczesne „Mazowsze” to 160 artystów, którzy, nie zapominając o przeszłości, tworzą zarówno w warstwie muzycznej oraz tanecznej w pełni profesjonalne wykonania utworów. Maestro Jacek Boniecki wraz z Zespołem od wielu lat udowadnia, że używając wielu środków komunikacji z publicznością, między innymi śpiewu czy tańca, można stworzyć przekaz zaskakujący i wielopoziomowy. 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie
ul.Świerkowa 2
05-805 Otrębusy

Terminy: 7 listopada godzina 18:00, 8 listopada godzina 17:00 

Bilety dostępne na stronie Bilety24.pl