Kategorie

Koncert

Moje podróże – Michał Bajor

Moje podróże – Michał Bajor

Nowa koncertowa i fonograficzna przygoda Michała Bajora rusza 26 maja 2014!

Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu „Od Piaf do Garou”, Michał Bajor nagrał swoją 18. płytę pt. „Moje podróże”. 13 (to szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy, jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.

Piosenki Michała Bajora opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce Bliźniąt – znaku zodiaku, spod którego jest Michał Bajor. Utwory są, jak zawsze u bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe. Ponadto jedno je mocno łączy – są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego to utwory bardzo wyraziste i porywające, zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego, artystycznego wyzwania artysty.

Tradycyjnie, po nagraniu kolejnego krążka, Michał Bajor rozpoczyna trasę koncertową, która potrwa dwa sezony. Na koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, jak m.in. „Ogrzej mnie”, „Błędny rycerz”, „Początek drogi” czy „Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Oczywiście, pomysł na kolejny, 19 album już jest… Ale na razie artysta serdecznie zaprasza Państwa do posłuchania repertuaru z płyty „Moje podróże” i ma nadzieję na  spotkanie na koncercie.