Kategorie

Aktualności

NATIONAL THEATRE LIVE

National Theatre live to projekt narodowego teatru brytyjskiego pozwalający transmitować najlepsze realizacje teatralne na żywo z lodyńskich scen do kin na całym świecie. Przedsięwzięcie działa od 2009 roku. W czerwcu w Nowym Kinie Pałacowym przy Centrum Kultury ZAMEK można będzie zobaczyć takie wielkie spektakle, jak:

 

 

– „Czas wojny” (War Horse) 1 i 27.06. o g. 17

 

Przedstawienie „Czas wojny” jest adresowane przede wszystkim dla młodzieży (od 10 lat), ale nie tylko – dorośli widzowie też będą nim zainteresowani. Rewelacyjnie animowane przez aktorów lalkarzy z Handspring Puppet Company lalki koni. Niezwykła opowieść o I wojnie światowej widzianej oczyma konia. Wzruszająca historia pięknego ogiera, który zostaje odebrany młodemu opiekunowi i sprzedany do kawalerii brytyjskiej. Ciekawostką jest, że Steven Spielberg wyreżyserował film pod tym samym tytułem.

 

– „Król Lear” 21.06. o g. 20

 

„Król Lear” to jedna z najbardziej poruszających sztuk Shakespeare’a.

 

Stary król decyduje się podzielić swoje królestwo pomiędzy trzy córki. Największą część dostanie ta, która najpiękniej opowie o miłości do ojca. Goneryla i Regana prześcigają się w komplementach prawionych rodzicowi. Najmłodsza i najbardziej ukochana przez króla córka, Kordelia, nie mówi nic… W roli Leara Simon Russell Beale. Reżyserem przedstawienia jest Sam Mendes („American Beauty”).