Kategorie

Aktualności

Siena Root + support: Carson

Siena Root powraca do Polski z mocną dawką retro i psychodelicznego hard-rocka!

Niezwykłe widowisko przesycone muzyczną magią od początku do końca, czyli koncerty tego szwedzkiego zespołu już we wrześniu w trzech miastach:

Zespół, został założony w latach 90, chociaż muzycznymi korzeniami sięga zdecydowanie głębiej, do lat 60 i 70. W swoich kompozycjach używają oryginalnych organów Hammonda, hipnotyzujących rytmów, ciężkich riffów, pięknych solówek i emocjonalnych wokali, a ich płyty nagrywane są w sposób analogowy, na taśmach, bez ingerencji komputera. To świadomie tworzona muzyka, z pasją i doświadczeniem.

Brzmienie, jak sami twierdzą, to hołd i przekazywanie rockowego dziedzictwa. Za słowami idą czyny, dlatego już od pierwszej płyty – A New Day Dawning (2004 rok), zaczęli wydawać albumy na winylu. Zespół nie przejmował się tym, że trend na czarne krążki miał dopiero nadejść…

Jak sami mówią:
-„Twórczy zastój jest dla nas całkowitym tabu. To, co czyni nas wyjątkowymi, to połączenie bycia w branży przez bardzo długi czas (+15 lat) oraz jednoczesne próbowanie mnóstwa różnych rzeczy. Wiele oblicz zespołu to część jego tożsamości i siły”

Obecny skład grupy muzycznej to: Sam Riffer (bas), Love Forsberg (perkusja), Johan Borgström (gitara), Zubaida Solid (wokal).

Siena Root od początku lat dwutysięcznych często koncertuje w Europie i komponuje szeroki wachlarz mieszających się gatunkowo utworów. Występy na żywo będące niewątpliwym motorem napędowym zespołu, często przeradzają się w dzikie improwizowane sesje na żywo (co słychać zwłaszcza na wydanym w 2011 roku albumie „Root Jam”). Część utworów, jak i pomysłów na nie powstała… w szwedzkich lasach. Odgłosy zwierząt i roślin są zakłócane jedynie przez dźwięk magnetofonowej taśmy. Jakie są rezultaty? Powrót do korzeni, który zresztą sugeruje sama nazwa. Siena to kolor afrykańskiego błota i ziemi. A root to właśnie korzenie, którymi próbują sięgnąć do początków rockowej muzyki.