Kategorie

Wydarzenia

Soundedit ‘19 – Początek na sam koniec

Najnowszy album „Uncovered”, pierwszy od trzech lat i trzeci w dyskografii artystki, pojawił się na rynku w maju. Droga do jego powstania była długa i jak mówi sama Zamilska: „wymagała zdobycia się na odwagę zaczynania od początku“. Artystka, a po niej łódzki dj – No. 107, wystąpią na afterparty podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

Jej utwory grał w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka Zamilskiej pojawiła się w jednej z najgorętszych gier komputerowych sezonu: „Ruiner”. Soundtrack do gry został nagrodzony statuetką Digital Dragons 2018.

Utwory Zamilskiej wykorzystano w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym filmie „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej (scenariusz, reżyseria). W 2018 r. Remix utwóru Gazelle Twin w wykonaniu Zamilskiej zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. Artystka skomponowała również muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych.

Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „Powroty” Electronic Beats, czyli remix „Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć”. Współpracowała z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. W 2017 r. kompozytorka była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

Zamilska pojawi się na Soundedit w piątek 25 października w Klubie Wytwórnia. Warto nadmienić, że na scenie emanuje energią, a każdy jej występ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

Piątkowe afterparty zamknie występ łódzkiego dj‘a – No. 107. To jeden z pierwszych dj’ów w Polsce grających electro. Zagorzały fan tej muzyki, pasjonat a nawet fetyszysta winyli. Gra w szeroko rozumianym stylu electro miksując utwory: A.Rothera, Dopplereffekt, Ladytron, Adult z takimi klasykami jak Kraftwerk, DAF, David Bowie czy Blondie. No. 107 jest animatorem electro sceny i organizatorem wielu niezapomnianych imprez.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 11. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcia: Wiktor Malinowski