Kategorie

Aktualności

TEATR NA WOLNYM W OGRODZIE SZELĄG I NA PLACU WOLNOŚCI

Bona Fide, Stowarzyszenie Wielkopolan oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu zapraszają na dwa wyjątkowe koncerty w ramach cyklu Teatr na Wolnym. W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.00 na terenie Ogrodu Szeląg, w magicznej nadwarciańskiej scenerii, powstanie scena, na której wystąpią soliści, balet oraz muzycy orkiestry. W programie znajdą się fragmenty największych, światowych musicali, w tym między innymi: „Grease”, „Footloose” i „Pippina”, a także piosenka „City od Stars” z nagrodzonego Oscarami filmu „La La Land”. Wykonają je dobrze znani poznańskiej publiczności artyści: Marcin Januszkiewicz, Dagmara Rybak, Katarzyna Tapek, Maciej Zaruski czy Joanna Rybka. Na miejsce koncertu dotrzeć można od strony wartostrady lub od ulicy Ugory 97. PARTNEREM KONCERTU jest Ogród Szeląg.

Z kolei w niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00, na Placu Wolności odbędzie się koncert promujący musical „Virtuoso”, którego światowa prapremiera odbędzie się 12 września w Teatrze Muzycznym. Widzowie usłyszą po raz pierwszy największe przeboje pochodzące ze spektaklu o Ignacym Janie Paderewskim: „Beautifull”, „Just you wait”, „Stolen time” czy „Poland Fell”. Wystąpią: Janusz Kruciński, Barbara Melzer, Radosław Elis, Oksana Hamerska i Patryk Kośnicki. Dodatkową niespodzianką będzie recital fortepianowy w wykonaniu Piotra Żukowskiego. PARTNERAMI KONCERTU są: FAN Salon Pianin i Fortepianów oraz Estrada Poznańska.

Oba koncerty finansowane są ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu Teatr na Wolnym. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.