Kategorie

Aktualności

56. Salon Poezji w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na 65. odsłonę Salonu Poezji, którego gościem będzie pisarz, tłumacz i reżyser teatralny, Antoni Libera, który przeczyta wybór swoich przekładów poetyckich od Sofoklesa do Becketta. Wydarzeniu towarzyszy promocja jego pierwszego tomu tłumaczeń Tragedii rzymskich” Williama Shakespeare’a wydanych nakładem PIW Państwowego Instytutu Wydawniczego. Program muzyczny przygotuje saksofonista Jakub Marciniak.

Antoni Libera jest autorem m.in. powieści Madame” (Znak 1998), prozy autobiograficznej Godot i jego cień (Znak 2009), tryptyku nowelistycznego Niech się panu darzy” (Więź 2013), a także esejów i szkiców literackich Błogosławieństwo Becketta i inne wyznania literackie” (Sic! 2004). Tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta, którego znaczną część dorobku wydał w dwutomowej edycji Utwory wybrane” (PIW 2017). Wraz z Januszem Pydą OP opublikował też dialogi o teatrze Becketta pt. Jesteście na Ziemi, na to rady nie ma!” (PIW 2015). Poza tym przełożył i opracował komplettragedii Sofoklesa (PIW 2018), wybór tragedii Racine’a (PIW 2019), tragedie „rzymskie” Szekspira (PIW 2021) oraz kanon poezji Hölderlina i Kawafisa.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 października o godz. 12.00 na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Bilety dostępne są w kasie Teatru oraz online na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24.pl.