Kategorie

Aktualności

Benefis głów koronowanych w niebywałej oprawie

Takiego wydarzenia jeszcze nie było ! Wyjątkowe postacie, filmy i książki, autografy w blasku utworów Chopina dla podkreślenia 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, występ chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, stoiska z odzieżą i wyrobami artystycznymi z Kenii i Nepalu – to tylko niektóre elementy Benefisu Głów Koronowanych 21 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Początek imprezy w niebywałej oprawie już od godziny 17.

Głównymi bohaterami czwartkowego wieczoru będą legendarne postacie światowego himalaizmu, obchodzące w tym roku „okrągłe” jubileusze: Anna Czerwińska – pierwsza Polka z Koroną Ziemi, która 20 lat temu stanęła na szczycie Lhotse, Leszek Cichy – pierwszy Polak z Koroną Ziemi zbliżający się do 70. urodzin, uhonorowany nie tak dawno wyróżnieniem Fair Play PKOl za „całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu” oraz Krzysztof Wielicki – piąty człowiek w historii z Koroną Himalajów i Karakorum, po którą sięgnął ćwierć wieku temu. Obaj jako pierwsi w historii zdobyli zimą Mount Everest.

Każda osoba otrzyma okolicznościowy plakat i pocztówkę, na której będzie mogła zbierać autografy gości. Wśród tych uczestników wydarzenia, którzy pozyskają 10 podpisów, rozlosowane zostaną na zakończenie benefisu atrakcyjne upominki.  Więcej informacji i program na stronie organizatora   https://www.polskiehimalaje.pl/benefis-glow-koronowanych

CHÓR „Mazowsza” – JEDYNY i NIEPOWTARZALNY

Nie byłoby tego wielkiego sukcesu i nie byłoby tego zespołu w takim kształcie, gdyby nie chór ,,Mazowsza”. Chór, który składa się z indywidualności, umiejących wytworzyć wspólnie piękną harmonię. Do tego stopnia, że odbiorca ma wrażenie, iż słucha jednego głosu. Chór ,,Mazowsza” jest jedyny i niepowtarzalny. Brzmi w sposób tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z żadnym innym chórem. Ten styl ma już swoją nazwę – mazowszański. Chórzyści mają mnóstwo pracy, bo repertuar jest bardzo bogaty, zróżnicowany i wciąż się poszerza.

Coronavirus na długo zamknął szlaban wyjazdów zespołu na koncerty nie tylko w Polsce. Dopiero od niedawna powoli się otwiera. Pierwszy występ poza matecznikiem w Otrębusach zaplanowano na 21 października o godzinie 19 w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie na Wybrzeżu Gdyńskim 4. To będzie preludium do wielkiego wydarzenia – Benefisu Głów Koronowanych, które rozpocznie się już o godzinie 17.

Głównymi bohaterami czwartkowego wieczoru będą legendarne postacie światowego himalaizmu, obchodzące w tym roku „okrągłe” jubileusze: Anna Czerwińska – pierwsza Polka z Koroną Ziemi, która 20 lat temu stanęła na szczycie Lhotse, Leszek Cichy – pierwszy Polak z Koroną Ziemi zbliżający się do 70. urodzin, uhonorowany nie tak dawno wyróżnieniem Fair Play PKOl za „całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu” oraz Krzysztof Wielicki – piąty człowiek w historii z Koroną Himalajów i Karakorum, po którą sięgnął ćwierć wieku temu. Więcej informacji i program na stronie głównego organizatora https://www.polskiehimalaje.pl/benefis-glow-koronowanych/