Kategorie

Aktualności

Chopin Recitals Wrocław

Jedyne takie wydarzenie w całej Polsce!

Cykliczne recitale Laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego wraz z wykwintnym bankietem z artystą po każdym koncercie!

Recitale odbywać się będą barokowej sali Oratorium Marianum, a autorski układ publiczność sprawi, że będziemy w stanie nawiązać bliską więź zarówno z artystą jak i muzyką.

Chopin Recitals Wrocław na celu upamiętnienie wykonania we Wrocławiu przez Fryderyka Chopina jednego ze swoich zaledwie trzydziestu publicznych koncertów, który odbył się 8 listopada 1830 roku w Wielkiej Sali Redutowej nieistniejącego już budynku Hotelu Polskiego przy ulicy Biskupiej.

Po każdym z koncertów Chopin Recitals Wrocław słuchacze będą mieli możliwość indywidualnego spotkania z najwybitniejszymi artystami naszych czasów podczas wykwintnego bankietu. Na bankietach będziemy mieli sposobność do celebracji wydarzenia, czy skosztowania różnych rodzajów win i przystawek.

Koncerty będą odbywać się w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, gdyż to właśnie w niej promowano muzykę Chopina jeszcze za jego życia. W sali tej w 1836 roku Clara Wieck-Schumann, uznawana już wtedy za najwybitniejszą pianistkę XIX wieku, wykonywała recitale pianistyczne złożone w dużej części z utworów Chopina. W Oratorium Marianum prócz Clary Schumann występowali najwięksi artyści i kompozytorzy XIX wieku, jak Johannes Brahms, Franz Liszt, Niccolò Paganini, czy Henryk Wieniawski.

22.07 – Inauguracja Chopin Recitals Wrocław – KAMIL PACHOLEC

Zdobywca wielu pianistycznych laurów, w tym wyróżnienia na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz II nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworów Fryderyka Chopina na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

„Wielu uznanych pianistów z radością przywłaszczyłoby sobie bezwysiłkową technikę palcową i swoisty polot Pacholca ” – Jed Distler, Gramophone.

Kamil Pacholec występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Filharmonia Berlińska. W roku 2022 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana „Kamil Pacholec – Piano Recital”.

W programie:

Chopin Schumann, Janacek

Następne koncerty koncerty:

13.08 – Martin Garcia Garcia

09.09 – Charles Richard-Hamelin

28.10 – Dina Yoffe

10.12 – Koncert Specjalny – Boris Giltburg