Golec uOrkiestra - fot. M. Sosna

Kategorie

Aktualności Koncert

Golec uOrkiestra – życie jest muzyką, muzyka jest życiem

Niezliczone hity oraz fani. Tak w skrócie można określić zespół Golec uOrkiestra. W czym tkwi siła i sukces tego zespołu? Z pewnością prawda i szczerość są siła napędową zespołu. Duże znaczenie ma oczywiście talent – Golec uOrkiestra to przecież zespół, który łączy tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki góralskiej z wieloma gatunkami muzycznymi. Mowa oczywiście o takich gatunkach muzycznych jak: pop, rock’n’roll, blues czy jazz. Można zatem wnioskować, że ten szeroki wachlarz talentów stwarza tym artystom szerokie pole do działania. I tak też się dzieje, każde działanie zyskuje aprobatę publiczności i odnosi sukces.

Skład zespołu Golec uOrkiestra

Łukasz Golec (trąbka), Paweł Golec (puzon), Edyta Golec (altówka), Jarosław Zawada (skrzypce), Robert Szewczuga (gitara basowa), Zbigniew Michałek ”Baja” (skrzypce), Łukasz Pilch (gitara), Piotr Kalicki (akordeon), Mirosław Hady (instrument perkusyjny).

Od 20 lat zespół zachwyca publiczność swoimi przebojami. Któż bowiem nie zna wyrazistych, pełnych zdystansowanego humoru piosenek jak Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzującego utworu Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów. Kolejnymi przebojami, których nie można pominąć są: Pędzą konie oraz pełne życiowej mądrości Kto się ceni. Inne hity to również: Nie ma nic, Gólalskie tango czy Życie jest muzyką.

Bracia Łukasz i Paweł udowadniają rzeczywiście, że życie jest muzyką i odwrotnie. Ich korzenie i zamiłowanie do folkloru z powodzeniem znajdują miejsce w różnych projektach muzycznych. Dowodem tego jest ostatni numer Górą Ty, który zajmuje bardzo wysokie notowania na listach przebojów.

Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów przez Polaków – w kraju, a także poza jego granicami. Które przeboje zagrają podczas koncertu w Toruniu? Watro przyjechać, sprawdzić i usłyszeć osobiście. Do zobaczenia 14 października w sali koncertowej w Jordankach!

strona zespołu: https://golec.pl