Kategorie

Koncert

Gramy u siebie

Zova / Dyzmatronik
kiedy: 5.05., g. 19
gdzie: Sala Wielka
cena biletu: 10 zł
 Dyzmatronik
Muzyka powstałego  w 2010 roku zespołu sprawia trudność przy próbie jednoznacznego osadzenia w jakimś gatunku. Jeśli artyści próbują zrobić to sami zgadzają się na określenie „trup hop”, czyli elektronikę ale z pazurem,  ambient ale z nutą nawiązującą do lat 80, trochę z cold wave, minimal
i nienachalnego eksperymentu. Niektóre utwory mogą kojarzyć się ze słuchowiskiem lub filmową ścieżką dźwiękową. Utwory opowiadają o ludziach z pokolenia muzyków. Statystyczni single odbijają się od siebie w klubach. Teksty ironizują, ale nie oceniają, nie zasypuje gradem „celnych rymów”. Opowiadane przez zespół historie to po prostu,  niepozbawione poczucia humoru, obserwacje.
Zova to pseudonim artystyczny poznańskiego muzyka i producenta Radka Łabusia. Jest autorem remiksów: Starszy Brat, MadHop. Swoje elektroniczne brzmienia prezentował w formie liveact’ow na festiwalach min.: Download FM Openair Festival w Słowacji, Warsaw Electronic Festival, Tauron Nowa Muzyka 2009. Obecnie w swojej muzyce łączy elektronikę, hip-hop, idm – tworząc poprzesuwane, zatopione beaty w elektronicznych melodiach. W 2012 roku nakładem australijskiego labelu Hopskotch Records wydal swoją Epke „Zova – Vertical”. W grudniu 2013 zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Beatmaker’ów – RBMA/Elade/Microlab/ BEATBATTLE 2013 (kategoria BeatShow).