Kategorie

Aktualności

Kino Rialto w Poznaniu

Sprawdź repertuar kwiecień/maj Kino Rialto w Poznaniu. Kino Rialto to art-house działający nieprzerwanie od ponad 75-ciu lat, w tej chwili jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Należymy do prestiżowego programu unijnego Europa Cinemas i Sieci Kin Studyjnych. Naszą dewizą jest hasło: „Kino-Art.-House-Jeżyce”, które rozumiemy jako potrzebę pokazywania dobrych filmów i organizowania imprez związanych z szeroko rozumianą kulturą przy jednoczesnym podkreśleniu naszej lokalności związanej z dzielnicą Poznania – Jeżycami

Kino Rialto to art-house działający nieprzerwanie od ponad 75-ciu lat, w tej chwili jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Należy do prestiżowego programu unijnego Europa Cinemas i Sieci Kin Studyjnych. Jego dewizą jest hasło: „Kino-Art.-House-Jeżyce”, rozumiana jako potrzebę pokazywania dobrych filmów i organizowania imprez związanych z szeroko rozumianą kulturą przy jednoczesnym podkreśleniu naszej lokalności związanej z dzielnicą Poznania – Jeżycami

Jako kino skupia się na pokazywaniu ciekawych premierowych produkcji polskich i europejskich. Czasem goszczą także filmy amerykańskie. Oprócz tego w Kinie Rialto zobaczycie klasykę filmową, wybierzecie się na przeglądy tematyczne lub festiwale, obejrzycie filmy z muzyką na żywo, spotkacie ciekawych gości podczas pokazów specjalnych, a czasem nawet dane Wam będzie załapać się na kabaret czy spektakl teatralny. Organizowane są tu spotkania z podróżnikami oraz pokazy filmów opowiadających historię sztuki.

„Rialto” było czterokrotnie nominowane do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino (2011, 2012, 2013, 2014), nasz neon został uznany przez czytelników „Głosu Wielkopolskiego” za najbardziej kultowy neon Poznania. Posiadamy certyfikat Tutaj jest OK i Miejsca Przyjaznego Seniorom. W 2015 r. kino otrzymało medal „Świadek Historii” przyznawany przez IPN za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski.

Po remoncie w 2011 r. kino dysponuje 229 miejscami (w tym 2 dla niepełnosprawnych), ekranem o wielkości 9m x 3,8m oraz systemem dźwięku Dolby Digital.