Kino Rialto w Poznaniu

Data budowy: 1938 r.
Pojemność 
248 miejsc


Pierwsze kino w siedzibie dzisiejszego kina Rialto rozpoczęło działalność 1 stycznia 1938 r., pod nazwą Adria. W czasie okupacji obiekt funkcjonował jako Burg Lichtspiele by w marcu 1945 r. przyjąć nazwę Jedność. Pod obecną nazwą Rialto działa od początku lat 50. XX wieku. Gmach mieści się przy ul. Dąbrowskiego 38 na poznańskich Jeżycach. Sala ma 248 miejsc. Rialto należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych — programu mającego na celu popularyzację kultury filmowej.
 
Dewizą Kina Rialto jest hasło: Kino-Art.-House-Jeżyce, które rozumiane jest jako potrzebę pokazywania dobrych filmów i organizowania imprez związanych z szeroko rozumianą kulturą przy jednoczesnym podkreśleniu lokalności związanej z dzielnicą Poznania – Jeżycami.
 
W repertuarze Rialto znajduje się klasyka filmowa, przeglądy tematyczne, festiwale oraz filmy z muzyką na żywo. Podczas specjalnych pokazów można również spotkać  ciekawych gości. Ponadto w obiekcie można zobaczyć kabarety, spektakle oraz dokumenty historyczne.


Kino Rialto w Poznaniu - wydarzenia
2021-12-30, godz. 18:00 (Czwartek) Poznań Kino Rialto


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.