Kategorie

Aktualności Wydarzenia

Grohman Orchestra

„KOCHAJMY” – piosenki o miłości – nowy projekt – premiera koniec 2019

W roku 2016 powstał przebojowy projekt  Grohman Orchestra & Krzysztof Herdzin „Klasyka polskiej rozrywki”.  Muzykę znanych artystów, takich jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta, Skaldowie, Perfect, Maryla Rodowicz, Dżem, Jerzy Połomski, Maanam, Edyta Geppert, Lombard, Kabaret starszych panów, Ryszard Rynkowski, zespół wydał na płycie CD w 2017. W przeboje polskiej estrady wpleciono cytaty z muzyki klasycznej, którą artyści wykonują na co dzień, będąc muzykami orkiestry Filharmonii Łódzkiej.

Ten sam skład, Krzysztof Herdzin & Grohman Orchestra, zaczynają pracę nad kolejnym wspólnym materiałem. Tak jak poprzednio, utwory zostały wybrane w ankiecie przez melomanów Geyer Music Factory, łódzkiego festiwalu muzycznego z ponad dziesięcioletnią renomą.

„KOCHAJMY” to piosenki o miłości z cytatami z operetek, musicali i oper.

W repertuarze znajdą się przeboje wielkich postaci polskiej sceny muzycznej, takich jak: Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Bogusław Mec, Marek Grechuta, Lady Pank, Budka Suflera, Wojciech Młynarski, Dżem , Skaldowie i innych.

Trzynastoosobowa Grohman Orchestra powstała jako zespół grający muzykę Straussów, dzisiaj bawi publiczność głównie polską muzyką rozrywkową. 

Komentarz nieznanej melomanki po koncercie w wypełnionej po brzegi sali Filharmonii Łódzkiej, jest najlepszą wizytówką emocji, które zespół przekazuje ze sceny.

Uwaga, dużo wykrzykników!

„- To było coś fantastycznego! Skrzącego radością, dowcipem! Cudownie perfekcyjnego! Pełnego niezwykłego brzmienia, fantazji, lekkości i absolutnej maestrii! Przepiękne brzmienie! Po prostu zachwyt! Perełka! Brylant! Jesteście cudowni! Napisać, że wróciliśmy z mężem zachwyceni to mało, że wyrosły nam skrzydła, to też za mało. Małe jest piękne!!! Już zawsze będziemy na Waszych koncertach! Amen!”

Autor Tomasz Gołębiewski