Kategorie

Aktualności

„Mazowsze” – gramy dalej!

Kto „Mazowsza” jeszcze nie widział, ma okazję nadrobić braki. Dla tych, którzy widzieli zespół w akcji to szansa na skonfrontowanie zapamiętanego obrazu ze współczenym wizerunkiem zespołu.

Od ponad siedmiu dekad Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tanca „Mazowsze” cieszy widzów zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Przez wielu nazywany fenomenem, zyskał tytuł Ambasadora Kultury Polski. Dzisiaj to nowoczesny zespół, choć stale sięgający do źródeł. Wciąż powiększa swój repertuar, nie zapominając o swoich rodzimych dziełach. Oklaskiwany przez publiczność na całym świecie, cieszy zarówno ucho jak i oko.

BILETY

„Kalejdoskop Barw Polski” to jedna z pozycji repertuarowych i sztandarowy koncert „Mazowsza”. Jest kompilacją najpiękniejszych tańców i przyśpiewek ludowych z różnych stron Polski. Podczas jednego koncertu artyści prezentują folklor blisko dwudziestu regionów naszego kraju, a „Mazowsze” ma w swoim repertuarze aż 42 regiony i wciąż pracuje nad nowymi, jeszcze nie odkrytymi. Barwa, ruch i energia, to podstawa koncertu, który cieszy zarówno oko jak i ucho widza. W programie możemy zobaczyć między innymi oberka opoczyńskiego, tańce wilanowskie, kaszubskie, sieradzkie, suity oparte o folklor Podhala, zjawiskowe układy z Zielonej Góry, czy Szamotuł. Usłyszymy mazowszańskie przeboje jak Kukułeczka, Ej, przeleciał ptaszek, Cyt, cyt, czy Furman. Uwagę słuchaczy zawsze zwraca utwór Dwa serduszka, który został wykorzystany jako motyw przewodni w filmie „Zimna wojna” Pawlikowskiego, w którym zresztą zagrało „Mazowsze”.

Godny uwagi jest z pewnością energetyczny, barwny finał, podczas którego na scenie znajduje się ponad 150 artystów. W czasie jednego koncertu artyści przebierają się od 6 do 8 razy i wykorzystują ponad tysiąc kostiumów. Każdy koncert „Mazowsza” jest jednocześnie spektaklem pełnym świateł, które odgrywają w nim znaczącą rolę, podkreślając bogactwo i kolorystykę kostiumów.

BILETY

Spektakl edukacyjny „Fantazja Polska” to propozycja dla młodszych widzów, całych rodzin, ale również dla miłośników polskiej muzyki i polskich tańców narodowych. Bohaterami spektaklu są dzieci, które w szkole poznają historie związane z twórczością młodego Fryderyka Chopina, uczą się istotnych cech tańców narodowych oraz wsłuchują się w muzykę wielkich polskich kompozytorów. Wszystko to okraszone widowiskowymi choreografiami w wykonaniu baletu zespołu „Mazowsze”. To co wyróżnia spektakl spośród innych propozycji dla młodego widza to fakt, że muzyka grana jest na żywo, przez orkiestrę symfoniczną zespołu „Mazowsze” Występują soliści, chór, balet i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.