Kategorie

Aktualności

Zadymka Jazzowa pierwszym po pandemii festiwalem z publicznością?

Tak! Organizatorzy Bielskiej Zadymki Jazzowej podjęli decyzję – 23. edycja festiwalu odbędzie się! Dla bezpieczeństwa publiczności i muzyków w Bielsku-Białej przygotowywane są sceny plenerowe i wielki namiot, gdzie koncertować będą uznane i wschodzące gwiazdy światowego i polskiego jazzu. Szykuje się wydarzenie, które będzie nie lada atrakcją dla fanów tego gatunku, stęsknionych za żywym kontaktem z muzyką. Tegoroczna Zadymka ma być wybuchem radości, kolorów i różnorodnych gatunków muzycznych, swoistym manifestem powrotu do normalności.

KUP BILETY

LOTOS Jazz Festival 23. Bielska Zadymka Jazzowa odbędzie się w Bielsku-Białej od 23 do 27 czerwca i będzie obfitowała w wybitnych trębaczy. Podczas festiwalu wystąpią: Wynton MarsalisChris Botti, Piotr Wojtasik Piotr Damasiewicz. Wynton Marsalis, jako Artysta Rezydent tegorocznej Zadymki, wystąpi 25 czerwca ze swoim septetem, a dzień później zaprezentuje swoją słynną Jazz at Lincoln Center Orchestra. W trakcie jego pobytu zaplanowane są dodatkowe spotkania z muzykami, dziennikarzami i publicznością.

Festiwal rozpocznie się Nocą Świętojańską na górze Szyndzielnia, gdzie gospodarzem będzie Wojciech Waglewski, a zakończy „Galą Polskiego Jazzu” w Hali Namiotowej pod Dębowcem, gdzie celebrowane będą 80-te urodziny Włodzimierza Nahornego. W galowych koncertach udział wezmą również laureaci zadymkowego konkursu: Joaquin Sosa oraz wokaliści: Beata Przybytek, Wojciech Myrczek i Stanisław Sojka, którego recital będzie ostatnim akcentem tegorocznej imprezy.

„Jazzowym sercem miasta” na czas festiwalu stanie się bielski Rynek. Ustawiona na nim scena będzie przekonywała wszystkich mieszkańców i przybywających do Bielska-Białej turystów, że „Jazz fajny jest” – o co zadba Wojtek Mazolewski i jego goście. Sięgając do tradycji miasta, które było historycznie miejscem współistnienia trzech kultur: polskiej, niemieckiej i żydowskiej, organizatorzy zaprosili młodych, wyróżniających się muzyków tych trzech nacji  do udziału w projekcie „Bielsko-Biała Rondo Jazzu”. Do ich dyspozycji oddana zostanie Scena na Rynku, gdzie prezentować będą swoje autorskie programy i równocześnie wspólnie przygotują finałowy koncert tego projektu. 

Jeżeli dodamy jeszcze, że w niedzielę 27 czerwca przetoczy się przez miasto radosna „Parada Nowoorleańska”, będzie to chyba wystarczająca zachęta do odwiedzenia Bielska-Białej w ostatni weekend czerwca.

Po raz pierwszy bilety na koncerty LOTOS Jazz Festival 23. Bielskiej Zadymki Jazzowej będzie można kupić za pośrednictwem bilety24.

KUP BILETY