Kategorie

Aktualności

Nikolay Khozyainov

Nikolay Khozyainov – Tytan Fortepianu Wraca do Warszawy
22.02.2024 , g. 19:00 (czwartek)
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Nikolay Khozyainov, pianista, dyrygent, kompozytor, jest jednym z najbardziej niesamowitych muzyków na świecie. Jego muzykalność i wspaniała technika zachwycają publiczność na całym świecie.
Maestro daje koncerty na wszystkich kontynentach, na największych scenach świata, w tym w Carnegie Hall i Lincoln Center w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie, Wigmore Hall w Londynie, Luwrze i Théâtre des Champs-Élysées, Salle Gaveau w Paryżu, Tchaikovsky Hall w Moskwie, Suntory Hall w Tokio, Sydney Opera House, Tonhalle w Zurychu, Palazzo Quirinale w Rzymie, Auditorio Nacional w Madrycie, Victoria Hall w Genewie, Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie i wiele innych.

Khozyainov regularnie występuje z London Philharmonia Orchestra, Tokyo Symphony Orchestra, Sydney Symphony Orchestra, Warsaw Philharmonic Orchestra, Czech National Symphony Orchestra, Russian State Symphony Orchestra, Russian Philharmonic Orchestra, The Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, RTE National Symphony Orchestra of Ireland i wieloma innymi.
W 2022 roku Maestro Nikolay Khozyainov otrzymał zamówienie od Organizacji Narodów Zjednoczonych na skomponowanie utworu na Koncert dla Pokoju w ONZ. Maestro Khozyainov wykonał światową premierę swojego utworu „Petals of Peace” w Sali Praw Człowieka ONZ w listopadzie 2022 roku.

Zaszczyty:

– Złoty Medal Pokoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. 2022
– Ambasador Pokoju od Universal Peace Federation przy ONZ
– Rycerz Komandor. Pasowany na rycerza przez hiszpańską rodzinę królewską. 2022
– Uhonorowany przez Cesarza Japonii Akihito i Cesarzową Japonii Michiko w Tokio. 2018
– Złoty Medal Moskiewskiego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego. 2015
– I nagroda Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Dublinie. 2012
– Wiceprezydent Cercle des Amitiés Internationales w Genewie, Szwajcaria. (Organizacja założona w 1920 r.)