Kategorie

Aktualności Opera / Musical Teatr

„Nine” – słynny musical, w którym możesz zagrać również TY!

„Nine” – PREMIERA I CASTING!

Słynny musical „Nine” po raz pierwszy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu już 30 września 2017 roku!

Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Maury Yeston, kompozytor znanych broadwayowskich przebojów. Jego „Phantom – Upiór w operze” grany był przez kilka sezonów w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a cykl piosenek „Opowieści zimowe”, w wykonaniu Edyty Krzemień, spotkał się ze znakomitym przyjęciem i został wydany na płycie CD. Licencji na wystawienie musicalu „Nine” teatrowi udzieliła firma Abram Artists Agency.

Z czym zatem spotkamy się podczas oglądania spektaklu? Otóż historia nawiązuje do słynnego filmu „Osiem i pół” Federica Felliniego z 1963 roku, nagrodzonego dwoma Oscarami, z kultową rolą Marcello Mastroianniego. Guido Contini, znany włoski reżyser filmowy i celebryta, w przeddzień 40 urodzin staje twarzą w twarz z kryzysem wieku średniego. Chce nakręcić nowy film, ale nie ma na niego pomysłu. W dodatku, jego żona Luisa, była aktorka, zastanawia się nad porzuceniem męża. Na horyzoncie pojawią się inne kobiety: kochanka Carla Albanese, muza Claudia Nardi, czuła i kochająca matka, producentka jego filmu Liliane La Fleur oraz tajemnicza włoska prostytutka Saragina.

„Nine” wystawiono po raz pierwszy na Broadwayu w 1982 roku. Zagrany został prawie 800 razy i zdobył prestiżową nagrodę Tony w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy musical. W wersji scenicznej wystąpiły takie gwiazdy jak Raul Julia oraz Antonio Banderas. Wersję filmową z 2009 roku, nominowaną w czterech kategoriach do Oscarów, wyreżyserował Rob Marshall („Chicago”, „Tajemnice lasu”). W ekranizacji filmowej, znacznie różniącej się od wersji scenicznej, zrezygnowano z wielu oryginalnych piosenek.

Wersja teatralna powszechnie uznawana jest za arcydzieło i stanowi najwybitniejsze dzieło sceniczne Maury’ego Yestona. Poznańską wersję „Nine” wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk („Zakonnica w przebraniu”, „Rodzina Addamsów”). Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch, za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska, scenografię projektuje Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman. Realizatorzy ci współpracowali przy premierach musicalowych Teatru, takich jak: „Jekyll&Hyde”, „Evita” czy „Jesus Christ Superstar”. Publiczność usłyszy hity: „Be Italian”, „Unusual Way” czy „Only with You”. Wszystkie w polskiej wersji językowej autorstwa Jacka Mikołajczyka.

CASTING!

Obsada zostanie wyłoniona w drodze ogólnopolskiego castingu na partie solowe oraz do zespołu, który odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w dniach 27-28 marca. Szczegóły oraz niezbędne materiały można znaleźć na stronie internetowej Teatru w zakładce PRZESŁUCHANIA.

Sprzedaż biletów na spektakle, które odbędą się do 14 października 2017 roku rozpocznie się 4 kwietnia na naszej stronie internetowej i w Kasie Teatru.