Kategorie

Aktualności

Poznań – „Zapiski z wygnania” Teatru Polonia z Krystyna Jandą w roli głównej

Kiedy w pojawia się informacja, że do Poznania zawita Krystyna Janda można w ciemno rezerwować wieczór i być pewnym, że spędzimy go w wyjątkowym towarzystwie. Zarówno nazwisko Krystyna Janda jak i Teatr Polonia to gwarancja dobrego teatru.  Tym razem Aktorka zafunduje nam wieczór niezwykle emocjonalny i bogaty w refleksje. 6 września, na zaproszenie Agencji GRUV ART wystąpi na deskach Auli Artis ze spektaklem, który zgarnął chyba wszystkie możliwe nagrody – „Zapiski z wygnania” wg książki Sabiny Baral. Spektakl będzie grany tylko raz, warto więc postarać się o bilet i zobaczyć kunszt aktorski Krystyny Jandy na najwyższym poziomie.

Wydaje się, że Janda przekroczyła w tym spektaklu granicę zwykłego aktorstwa. Można odnieść wrażenie, że aktorka nie gra tylko udziela swojego ciała i głosu Sabinie Baral, autorce książki, aby mogła opowiedzieć o swoich przeżyciach, o tym jak czuje się człowiek, którego wyrzucają z własnego domu, nagle pozbawionego tożsamości i zwykłych ludzkich praw. Historia opowiada o czasach już odległych, ale dziś w obliczu wojny za naszą wschodnia granicą, gdzie ludzie podobnie jak młoda Sabina Baral nie mogą zrozumieć dlaczego ktoś nagle pozbawia ich wszystkiego co kochają, ta historia przemawia do nas ze zdwojoną siłą. Słowa, które wypowiada Krystyna Janda bolą i tną ciszę na widowni. Spektakl grany 6 września o godz. 20.00 w Auli Artis.

Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
Reżyseria: Magda Umer
Obsada: 
Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)

Czas trwania: 100 minut, bez przerwy

Producent spektaklu: Teatr Polonia w Warszawie
Organizator: GRUV ART