Kategorie

Koncert

Koncert Hanny Banaszak tuż tuż.

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70.
Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Najważniejsze atuty piosenkarki pięknie ubrał w słowa Aleksander Bardini: „… chcę zostać przy mojej rzetelnej, głębokiej wdzięczności za to, co ona robi. Za co? Na przykład za wspaniałą polszczyznę, która tak bardzo przeszkadza niektórym ludziom w tym, by być współczesnym człowiekiem. Jej nie przeszkadza! Jest to królowa rubata, przy czym nigdy to nie wykracza poza granice dobrego smaku. Jestem jej wdzięczny za mój zachwyt nad tym, co bym nazwał gospodarką wdziękiem, a także za niebywały smak i takt w stosowaniu ozdobników muzycznych, które sama wymyśla i które stają się nie ozdobnikami samymi w sobie, tylko trwałą częścią muzycznej propozycji…”.

 

 
25 czerwca o godzinie 19.00 w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy koncert artystki, na którym wystąpi ona w aranżacji jazzowej. Bilety na Recital: https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-hanna-banaszak-40076

 

 
Najlepszą zachętę do udziału w koncercie stanowią słowa samej artystki: „Najciekawsza i zarazem najtrudniejsza jest dla mnie czysta kreatywność, stawianie sobie nowych wyzwań, bez powielania samej siebie i innych wzorców. Dlatego lubię sobie wyznaczać coraz trudniejsze zadania.” Czym zaskoczy publiczność tym razem?