Kategorie

Aktualności

Teatr Muzyczny w Poznaniu – „Księga Dżungli”

Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria / Jakub Szydłowski
Muzyka / Jakub Lubowicz
Choreografia / Paulina Andrzejewska-Damięcka
Scenografia i reżyseria światła / Grzegorz Policiński
Kostiumy / Dorota Sabak
Projekcje video / Robert Burzyński
Asystent reżysera / Łukasz Brzeziński
Asystent choreografa / Zofia Grażyńska
Asystent kierownika muzycznego / Radosław Mateja

OBSADA:
Mowgli – zwany Żabą: Mateusz Santacruz Kieliszewski / Jeremiasz Kokot / Jakub Kośmider / Olaf Nowak
Bagheera – czarna pantera, wilk: Ewa Kłosowicz / Dagmara Rybak
Tabaka – szakal, małpa, wilk: Joanna Rybka, Katarzyna Tapek
Baluś – miś podhalański, Akela – wódz wilków, wilk: Jarosław Patycki, Lucyna Winkel
Shere Khan – tygrys, małpa, wilk: Radosław Elis, Maciej Ogórkiewicz
Kaa – pyton skalisty, wilk: Bartosz Sołtysiak, Maciej Zaruski
Ojciec wilk, ojciec chłopca, małpa, wilk: Łukasz Brzeziński, Łukasz Kocur
Matka wilczyca, matka chłopca, małpa, wilk: Oksana Hamerska, Anna Lasota
Małpa, wilk: Denisa Jarczak, Patryk Kośnicki

Księga dżungli to historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem „dorosłych”. Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i zabawę z publicznością, porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet maluchy, akceptacji dla odmienności. Wprawdzie nikt nie jest doskonały, ale wszyscy jesteśmy wartościowi. Nigdy nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: ktoś powoli biega, jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie. Czy rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować nadwątlone poczucie własnej wartości?

Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie zobaczą: czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana. Poznał on odwieczną tajemnicę władzy: aby zapanować nad innymi, wystarczy ich ze sobą skłócić. A zatem będzie to również przypowieść o władzy, odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach i mocy przyjaźni.

Dziki, zabawny i opowiedziany nowoczesnym językiem musical familijny wyreżyseruje Jakub Szydłowski, który z powodzeniem zrealizował takie spektakle jak m.in.: Przypadki Robinsona Crusoe, Proces – spektakl muzyczny (Nova Scena TM ROMA), Cyrano, Madagaksar (Teatr Muzyczny w Łodzi), Rent (Teatr Rampa w Warszawie), Adonis ma gościa, Doktor Żywago (OiFP w Białymstoku). Autorem muzyki jest Jakub Lubowicz (m.in. Przypadki Robinsona Crusoe, Piloci i Adonis ma gościa w Teatrze Muzycznym ROMA, Brzydki kaczorek w Operze i Filharmonii Podlaskiej). Choreografię przygotuje Paulina Andrzejewska-Damięcka, zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Muzycznego w Poznaniu, scenografię zaprojektuje Grzegorz Policiński, kostiumy Dorota Sabak, a projekcje video przygotuje Robert Burzyński.

W główną rolę, Mowgliego, wcielają  się chłopcy wybrani w drodze ogólnopolskiego castingu.

Musical familijny przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 lat oraz dla rodzin.

Bilety będą wkrótce dostępne na stronie Teatru Muzycznego