Kategorie

Aktualności

Teatr Muzyczny w Poznaniu wznawia działalność

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wydarzenia, które odbędą się na żywo z publicznością. Pierwszym z nich jest wyjątkowy projekt pt. „W tonacji życia. Koncert piosenek Johna Bucchino”, którego nie udało się zaprezentować w marcu 2020 roku. Na scenie będzie można zobaczyć: Wojciecha Daniela, Annę Federowicz, Marcina Januszkiewicza, Łukasza Kocura, Annę Lasotę, Ewę Łobaczewską, Macieja Pawlaka, Dagmarę Rybak oraz Bartosza Sołtysiaka. Wystąpią również tancerze: Mateusz Adamczyk oraz Paula Goerlich. Całość wyreżyseruje Radosław Elis.

John Bucchino należy do grona najznakomitszych, żyjących twórców piosenek związanych z tradycją broadwayowską. Ich znakami rozpoznawczymi są piękne linie melodii podparte niebanalną harmonią, oraz głębokie, poetyckie teksty. Przesłanie piosenek Bucchino jest uniwersalne: splatają się w nich miłość, samotność, radość, tęsknota i spełnienie. Niektóre z nich odwołują się do warstwy duchowej, stanowiąc głębokie wyznania religijne. Jedna z takich piosenek – „Lepiej niż ja” („Better than I”) znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Joseph – King of Dreams” wytwórni DreamWorks, osiągając znaczną popularność. Z kompozytorem współpracowali najwybitniejsi artyści sceny nowojorskiej: Liza Minelli, Patti LuPone, Kristin Chenoweth, czy Art Garfunkel. Poznański koncert z piosenkami Johna Bucchino będzie więc niezwykłą wędrówką przez najróżniejsze odcienie życia, zwieńczonego nadzieją na nieśmiertelność. Przy fortepianie zasiądzie Jakub Kraszewski. John Bucchino nie wystąpi na żywo, ale widzowie usłyszą go i zobaczą na ekranie, kiedy będzie towarzyszył aktorom.

Koncerty zaplanowane zostały na sobotę 27 lutego o godz. 19.00 oraz niedzielę 28 lutego o godz. 17.00.

Drugą propozycją jest Salon Poezji, stały cykl cieszący się ogromną popularnością wśród publiczności. W sobotę 27 lutego o godz. 12.00, gościem 62. odsłony będzie aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, Andrzej Grabowski, który przeczyta wiersze Sergiusza Jesienina w programie zatytułowanym „Spowiedź chuligana”. Program muzyczny przygotuje Arkadiusz Kowalski, klarnecista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Bilety na oba wydarzenia dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616, 502 751 213 oraz bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.