Kategorie

Aktualności Koncert

VOO VOO

Wojciech Waglewski – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, lider działającego od 1985 r. zespołu VooVoo. Po kontemplacyjnej płycie „7” grupa nagrała album „Za niebawem”, pełen nie tylko niepokoju i niewesołych refleksji o naszych przywarach oraz kłopotach, ale też nadziei. „Za niebawem” to muzyka żywiołowa, rytmiczna i z mocnymi gitarowymi akcentami. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

Najciekawsza muzyka to taka, której nie daje się żadnych etykietek. Ta „nie uwięziona we własnym futerale”. VooVoo konsekwentnie tworzy muzykę rockową łączącą różne, często poza rockowe wpływy.

Waglewski czujnie obserwuje i świetnie komentuje rzeczywistość, potrafi rzucić genialne „Dziś nie kupuję gazet ani sobie, ani żonie / By nikt się nie dowiedział, po której jestem stronie / Za dużo nie pytam, bo się boję odpowiedzi / Parę razy mnie zdziwili moi byli już koledzy”. Budzi podziw.

Walka z hipokryzją, ból, obawa o przyszłość, ukryte pytanie „dokąd idziemy?”. „Za niebawem” ma wiele trudnych tekstowych momentów, zmusza do refleksji, ale wszystko łagodzi muzyka. W tej warstwie dzieje się naprawdę bardzo dużo i można odnieść wrażenie, że jest to swoisty hołd dla całej wcześniejszej, własnej twórczości.

Koncerty „Za niebawem” wypełniają sale w całej Polsce. Charakteryzują się żywiołowym rytmem, energią i wspaniałymi światłami! Koniecznie trzeba to zobaczyć.
W wywiadzie Wojtek Waglewski mówi: „Za niebawem” jest zachętą do tego, żeby czytać ze zrozumieniem, żeby coś przemyśleć, żeby nie dać się zmanipulować. Taniec Nadii z teledysku „Się poruszam” symbolizuje wiarę w sztukę, którą uprawia się mimo wszystko.”
Zapraszamy na koncert VooVoo, który odbędzie się w Poznaniu 5 października 2019 w Klubie Muzycznym Tama. Bilety w cenie po 60 zł już w sprzedaży www.bilety24.pl. Bilety na koncert upoważniają do udziału w imprezie After Party organizowanej przez Klub Muzyczny Tama w Poznaniu od godz. 23.00