Biennale Sztuki Dla Dziecka

Kategorie

Aktualności Dla dzieci

Zapraszamy do Poznania na 22. Biennale Sztuki dla Dziecka!

27 maja w Poznaniu rusza 22. już edycja festiwalu Biennale Sztuki dla Dziecka! Multidyscyplinarne wydarzenie, które w tym roku przybrało motto “Sztuka jako spotkanie”, potrwa do 2 czerwca.

Organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka wydarzenie, to tydzień spotkań ze sztuką, artystami, innymi kulturami, nowymi doświadczeniami, ale także – innymi odbiorcami. Widzowie w każdym wieku zaproszeni zostaną do współtworzenia festiwalu Biennale podczas akcji twórczych, interaktywnych spektakli czy koncertów.

Wśród premierowych wydarzeń Biennale znalazła się m.in. pierwsza w historii Centrum Sztuki Dziecka opera dla dzieci – “Gwiezdnik”, która 27 maja otworzy festiwal i wykonana zostanie na żywo z towarzyszeniem orkiestry i śpiewaków operowych. Premierą będzie również spektakl interaktywny “Gdzie kształty mają szyję” artystów z grupy Holobiont, czyli spotkanie z abstrakcyjnym myśleniem i odkrywaniem alfabetu ruchowej wyobraźni oraz wyjątkowa, niepowtarzalna, tworzona przez widzów improwizacja “Wyrusz w drogę z bohaterem”.

Widzowie będą mieli okazję również do dialogu międzypokoleniowego podczas niezwykłych obchodów Dnia Dziecka – koncertu bigbitowego z największymi hitami lat 60. i 70. w wykonaniu zespołu Muchy i ich gości, m.in. Ani Rusowicz!

Ponadto w programie wydarzenia znalazł się szereg wystaw, spektakli, również spektakli interaktywnych, niezwykłe widowisko muzyczne “Mazel Tow!”, pokazy filmów fabularnych, animowanych i krótkometrażowych, czy pokazy filmów niemych z muzyką na żywo.

Wydarzeniem towarzyszącym jest Obserwatorium Sztuki dla Dziecka – branżowe forum wymiany doświadczeń dla animatorów, nauczycieli, twórców czy studentów zainteresowanych twórczością dla młodych odbiorców.

Wszystkie bilety dostępne są w serwisie Bilety24.pl i w zależności od rodzaju wydarzenia, kosztują od 1 do 10 zł i dostępne są od 6 maja do wyczerpania miejsc.