Kategorie

Inne

17. Dni Książki Żydowskiej

W dniach od 25 do 28 maja w Warszawie odbywać się będą 17. Dni Książki Żydowskiej.
Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Midrasz.
Program obejmuje spotkania autorskie, wykłady i fora pod czas których jak w latach poprzednich- będą się odbywały niezwykle interesujące a miejscami burzliwe dyskusje.
Głównym celem Dni Książki Żydowskiej jest rozpowszechnienie wiedzy o niej wśród polskich czytelników, przybliżenie im najcenniejszych dzieł tej literatury i zainteresowanie ich tematyką w takim stopniu żeby sami chętnie sięgali po dzieła z tego nurtu. Kolejnym, nie mniej istotnym zadaniem Dni Książki Żydowskiej jest promocja polskiego dorobku wydawniczego o tematyce żydowskiej za granicą.
W tym roku, jedną z najjaśniejszych gwiazd obecnych na wydarzeniu będzie Göran Rosenberg, szwedzki pisarz, który przedstawi publiczności swoją nową książkę „Krótki przystanek w drodze z Auschwitz”. Dla osób szczególnie zainteresowanych tematyką możliwość porozmawiania z autorem na żywo- podjęcia z nim polemiki, będzie naprawdę emocjonującym doświadczeniem.
Oczywiście Göran Rosenberg nie jest jedynym  pisarzem, który pojawi się pod czas Dni Książki Żydowskiej, lista nazwisk jest długa a każde nazwisko, które się na niej znajduje- nie pojawiło się przypadkowo.
Osoby obecne na wydarzeniu będą miały okazję obejrzeć wystawy fotografii Andrzeja Polca My, Żydzi Polscy… czy posłuchać muzyki granej przez zespół TRIS.
Przypominamy, że na terenie Dni Książki Żydowskiej będziecie mogli zaopatrzyć się w tak bestsellery jak i w mniej popularne książki opowiadające o tematyce ściśle związanej z żydowską kulturą. Zachęcamy więc do zaopatrzenia się w gotówkę- nie posiadamy informacji czy na miejscu będą dostępne terminale płatnicze.