Kategorie

Inne

Czytam bo lubię… Targi książki

Jubileuszowa V edycja targów książki odbędzie się na Stadionie Narodowym w dniach 22-25 maja.
Na miłośników książek czekać będzie blisko 700 autorów i tysiące książek w promocyjnych cenach. Możliwość uściśnięcia ręki ulubionemu autorowi, otrzymanie od niego autografu na wybranym tytule- to wszystko może się zdarzyć już od dzisiaj i w nadchodzących dwóch dniach.
W ciekawym, wielkoformatowym programie każdy odnajdzie coś dla siebie.
Organizatorzy przedsięwzięcia nie zapomnieli o najmłodszych czytelnikach- dla Maluchów przygotowano bardzo ciekawy program, który jeszcze bardziej rozbudzi w Dzieciach pasję czytania. Ilość miejsc jest ograniczona, żeby zapisać swoją pociechę należy wypełnić formularz znajdujący się na oficjalnej stronie targów (link na końcu wpisu). Nie musimy Wam mówić jak ważnym jest żeby zachęcać dzieci do czytania już od najmłodszych lat. Warto pokazać dziecku, że czytanie może być zabawą ale także i mądrą rozrywką.
Wszystkich fanów komiksów René Gościnnego ucieszy fakt, że na targach książki odbędzie się konkurs z nagrodami- osoba, która, najlepiej odzwierciedli postaci z komiksu Gościnnego (przypominamy, Asterix i Obelix)  wyjedzie do położonego pod Paryżem Parku Asterixa. Przelot tam i z powrotem oraz bilety do Parku zafundował AIR FRANCE.
Cosplaye (tematyczne przebieranki, zazwyczaj za ulubione postacie z komiksów, z literatury czy z filmu) cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród dzieci. Zachęcamy także dorosłych do tego typu aktywności. Puśćcie wodzę fantazji, zagrajcie postać, z którą od zawsze się utożsamiacie. Już samo wzięcie udziału w cosplayu jest nagrodą- emocje jakie towarzyszą dobieraniu strojów, dodatków, przygotowywaniu fryzur, makijażu i oczywiście- wkuwanie najpopularniejszych cytatów bohaterów dają niezwykłą satysfakcję. (O samych cosplayach napiszemy niebawem.)
Jeżeli lubicie czytać i między 22-25.05 jesteście w Warszawie (lub nieopodal)- gorąco zachęcamy żebyście wybrali się na Stadion Narodowy.
Oficjalna strona Targów Książki: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/
Program: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/edycja-2014/program/
Lista wystawców: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/edycja-2014/lista-wystawcow/
Filmik z zeszłorocznych Targów: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TN-1IjBzeRI