Kategorie

Dla dzieci

Interaktywny start Festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA

Wkrótce Scena Wspólna w Poznaniu opanowana zostanie przez maluchy, które wyruszą na spotkania ze sztuką, często po raz pierwszy. 1 lipca rozpocznie się jedyny w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najmłodszych Widzów. Najsilniej na nim reprezentowany jest teatr oraz wydarzenia interaktywne, ale pojawią się również filmy animowane, instalacje, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych, integrujące wiele dziedzin artystycznych. Maluchy zobaczą spektakle z Danii, Niemiec i Włoch oraz produkcje polskie: z Białegostoku, Wałbrzycha, Gdańska i Poznania.

Wydarzenia pierwszego dnia Festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA uruchomią pokłady radosnego obcowania ze sztuką w całych rodzinach. Nie tylko najnajmłodsi zostaną zaproszeni do teatralnego świata. Rodzice aktywnie będą wspierać dzieci i artystów we wspólnym badaniu i poznawaniu świata, na wiele twórczych sposobów.

We foyer Sceny Wspólnej, zlokalizowanej na poznańskiej Cytadeli, uruchomiona zostanie eksperymentalna instalacja „Dźwiękokształty”, która aktywowana będzie obecnością uczestników, a dalsza jej eksploracja odbywać będzie się poprzez dotykanie różnych przedmiotów, pokrytych zaskakującym fakturami. Równoczesna interakcja wielu uczestników wytworzy unikalną audiosferę.

Wchodząc dalej – w przestrzenie sceniczne, dzieci spotkają się z Teatrem Lalki i Aktora z Wałbrzycha, który w spektaklu „NAJ” nie tylko zaskoczy prostą estetyką i lekką formą, ale i zaprosi do wspólnych działań, prowadzących do zabawowego finału. Natomiast aktorki Teatru Poddańczego z Białegostoku zaproszą maluchy wraz z rodzicami do przeżycia przygody „Na wyspach” – wyprawy po świecie teatralnych znaczeń, bezpiecznej i zaplanowanej na miarę możliwości małych odbiorców.

Blok działań warsztatowych zainauguruje Wydawnictwo ZAKAMARKI, zapraszając dzieci na zajęcia literackie prowadzone przez Małgorzatę Swędrowską, w oparciu o serie książek o Bolusiu i o Albercie.

Siódma edycja festiwalowych działań pod szyldem SZTUKA SZUKA MALUCHA w Poznaniu potrwa do 6 lipca, następnie zawędrują one po raz pierwszy do Gdańska – 8-9 lipca 2014.

Bilety znajdziesz tutaj