Kategorie

Aktualności

Jaś i Małgosia na Dzień Dziecka!

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla najmłodszych widzów. Od 30 maja do 3 czerwca na kanale YouTube Teatru będzie można oglądać bezpłatnie bajkę „Jaś i Małgosia”. Jedna z czterech „Bajek Samograjek” Jana Brzechwy została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez scenografii i charakteryzacji. Aktorzy wykorzystali kostiumy znajdujące się w magazynie Teatru lub prywatne rzeczy. Wszystko po to, aby pokazać „zwykłego bohatera”, który nie będzie odwzorowaniem oryginalnej postaci znanej z kart książki. Soliści przygotowywali swoje role metodą wykorzystywaną przy okazji kręcenia seriali, czyli w domu i bez prób. Pozwoliło to na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwo zarówno realizatorów, jak i aktorów. Jest to pierwsza tego typu produkcja Teatru Muzycznego w Poznaniu w czasach pandemii!

Realizatorzy:

Reżyseria: Łukasz Brzeziński
Muzyka: Stefan Kisielewski
Opracowanie muzyczne: Michał Łaszewicz
Marimba: Gosia Koperska
Kostiumy: Jolanta Kin, Katarzyna Zawal
Zdjęcia: Filip Wendland
Dźwięk: Piotr Delimata, Piotr Glajcar
Światło: Janusz Przewoźny
Produkcja: Mateusz Janas
Rekwizyty: Patrycja Arentowicz
Montażyści sceny: Robert Ratajczak, Adam Rok
Koordynacja: Sylwia Kretschmer, Joanna Michalik

Obsada:

Narrator: Łukasz Kocur
Jaś: Patryk Kośnicki
Małgosia: Joanna Rybka
Matka: Oksana Hamerska
Wilk: Radosław Elis
Drwal: Wiesław Paprzycki
Czarownica: Katarzyna Tapek

Spektakl dostępny będzie bezpłatnie od 30 maja do 3 czerwca na kanale YouTube Teatru Muzycznego w Poznaniu TUTAJ
Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie specjalny program online z krzyżówkami, wykreślankami, kolorowankami oraz memory do wycięcia i naklejania na tekturkę, dostępny od 29 maja na stronie www.teatr-muzyczny.pl/aktualnosci.
Jak co roku Teatr Muzyczny w Poznaniu organizuje Dzień Dziecka z firmą UWI Inwestycje SA, która jest również SPONSOREM przedstawienia „Jaś i Małgosia”.