Kategorie

Teatr

Konferencja Prasowa Teatru Muzycznego w Poznaniu – MADAGASKAR

KONFERENCJA PRASOWA TEATRU MUZYCZNEGO W POZNANIU!

Fotorelacja oraz zapowiedź najnowszego musicalu – MADAGASKAR.

We wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wzięli udział:

  • Jędrzej Solarski – zastępca Prezydenta Miasta Poznania
  • Jerzy Jan Połoński – reżyser
  • Dorota Wiśniewska – rzeczniczka prasowa Spółki Aquanet – Sponsora Teatru Muzycznego w Poznaniu
  • Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Głównym tematem konferencji prasowej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu była zapowiedź najnowszego, szalonego i roztańczonego musicalu – Madagaskar. Po genialnej „Zakonnicy w przebraniu”, „Evicie” czy nawet „Jekyll&Hyde” poznański Teatr Muzyczny stawia sobie kolejne cele i wyzwania.

Jednak nie tylko kwestia cieszącego się za wielką wodą ogromną popularnością spektaklu została wczoraj poruszona. O czym jeszcze rozmawiali uczestnicy konferencji? To najlepiej oddadzą fragmenty ich wypowiedzi:

1.       Jerzy Jan Połoński – reżyser

„W Stanach Zjednoczonych „Madagaskar” sprzedawany jest jako wielkie show, grane w dużych salach, dla wielotysięcznej widowni. Ten element show chcemy przenieść również na scenę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na pewno będzie niebanalnie, kolorowo i ciekawie.”

2.       Dorota Wiśniewska – rzeczniczka prasowa Spółki Aquanet

„W strategicznych działaniach Spółki Aquanet kultura zajmuje bardzo ważne miejsce. Jesteśmy spółką miejską, dlatego naszą rolą jest nie tylko dostarczanie konkretnych usług komunalnych, ale również bycie partnerem wydarzeń ważnych dla mieszkańców Poznania. W imieniu Aquanetu zapraszam na spektakle Teatru Muzycznego, bo są one warte obejrzenia.”

3.       Jędrzej Solarski – zastępca Prezydenta Miasta Poznania

„Zdajemy sobie sprawę z faktu, że bardzo wielu poznaniaków spędza wakacje nad polskim morzem. W związku z tym wspólnie z miastem Kołobrzeg chcemy stworzyć kulturalny most pomiędzy Poznaniem a Kołobrzegiem. W trakcie dwóch wieczorów, na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, Teatr Muzyczny wystawi „Skrzypka na dachu” oraz „Nie ma jak lata 20., lata 30.”. Mamy nadzieję, że osoby, które w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu wybrać się do Teatru w ciągu sezonu, skorzystają z tej propozycji, a następnie ponownie przyjdą na spektakl w Poznaniu.”

Logo_Madagaskar

Zatem z czym mamy do czynienia? Otóż w maju tego roku Teatr Muzyczny w Poznaniu przedstawi polską premierę roztańczonego musicalu dla dzieci i rodzin — Madagaskaru.

Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks. Czwórka uciekinierów z nowojorskiego ZOO: Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria zabiorą Was w nieoczekiwaną podróż. Mając już dość życia w zamknięciu, pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego ZOO. Zwierzęta zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a podopieczni ZOO lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.

Poznańską wersję musicalu wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński, który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w całej Polsce. Choreografię przygotowuje Paulina Andrzejewska, a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska. Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój „Wyginam śmiało ciało”, a jego syn Tomasz tłumaczył większość odcinków kultowej serii Pingwiny z Madagaskaru.

Publiczność w musicalu usłyszy takie hity jak „I like to move it”, „Wild and free” czy „Best friends” w  polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2017 roku przedstawienie zostanie zagrane kilkadziesiąt razy, w dni powszednie oraz w weekendy – m.in. z okazji Dnia Dziecka. W tym sezonie będzie to 30 spektakli dla 12 000 widzów.

  • PREMIERA: 13.05 godz. 12.00 i 17.00
  • PREMIERA:DRUGA PREMIERA: 14.05 godz. 11.00

Bilety do kupienia w naszym serwisie Bilety24.pl