Kategorie

Aktualności Teatr

Szalone nożyczki

Szalone nożyczki w Poznaniu!

Pierwszy taki spektakl w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Szalone nożyczki to niebanalna sztuka komediowa autorstwa Paula Pörtnera, wpisana  do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłużej grane przedstawienie w Stanach Zjednoczonych.

Ta brawurowa komedia doczekała się realizacji ponad 50 000 spektakli w teatrach na całym świecie! Bawi, intryguje, pozwala zaangażować się widzom bez reszty… To po prpostu trzeba zobaczyć!

Mieszkająca nad salonem fryzjerskim, światowej klasy pianistka Izabela Czerny zostaje zamordowana w tajemniczych okolicznościach. W salonie rozpoczyna się dochodzenie…  Kto zabił?

Szalone nożyczki to wybuchowa mieszanka komedii i kryminału, angażująca publiczność wcielającą się w rolę „detektywów w fotelach”. Co wieczór spektakl bawi do łez innymi poszlakami, różnymi wskazówkami i niespodziewanymi zwrotami akcji. Wszystko to przyczynia się do tego, że warto podejmować się rozwiązania tej prześmiesznej i intrygującej zagadki więcej niż tylko jeden raz.

Spektakl Szalone nożyczki opracowany został przez zespół Fundacji Ino chichrać – poznańskiej fundacji teatralnej i jest przedstawieniem inauguracyjnym nowo powstałego Teatru Ino chichrać – pierwszej poznańskiej sceny komediowej.

Jeśli samo opis Was jeszcze nie przekonał, to przytoczymy Wam fragmenty recenzji Stefana Godlewskiego z Gazety Wyborczej:

1. Na „Szalonych nożyczkach” w reżyserii Michała Kalety można się zdrowo pośmiać – i właściwie tylko (lub aż) tyle, o nic więcej tu nie chodzi, to czysta rozrywka. Śmiech zapewnia zabawna intryga, interakcje z publicznością i aktorzy (…).

2. Niewątpliwie największym atutem „Szalonych nożyczek”  i powodem, dzięki któremu ten tekst nie schodzi ze scen  na całym świecie od ponad pół wieku, jest sprytny zabieg (…). Publiczność zostaje wzięta na świadków wydarzeń i wspólnie  z policjantami prowadzi dochodzenie (…). Wymaga to  od aktorów niezłej sprawności i dużej zdolności improwizacji. W przypadku poznańskiej realizacji wyszło to świetnie (…).

To jak? Chcecie dowiedzieć się kto zabił? Zatem nie pozostaje nic innego, jak kupić bilet online na naszej stronie i… dobrze się bawić!

 • Reżyseria: Michał Kaleta
 • Scenografia: Anna P. Sołtan
 • Muzyka: Rafał Sekulak

Obsada:

 • Katarzyna Bujakiewicz – gościnne użyczenie głosu
 • Teresa Kwiatkowska – Helena D.
 • Anna Langner – Barbara M.
 • Artur Paczesny – Antoni C.
 • Wojciech Kalwat – Edward W.
 • Michał Kaleta – Jacek K.
 • Wiesław Zanowicz – Wiesław W.
 • Zgromadzona publiczność Teatru Ino chichrać – świadkowie
Czas trwania: ok. 135 minut, jedna przerwa. Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia.

_______________________________________________________________________________________________

KONKURS!

Oznacz nas na zdjęciu @_bilety24, na którym pokazujesz swoją najfajniejszą fryzurę!

Dodaj hashtagi: #bilety24szalonenozyczki #bilety24.

A na koniec wejdź na naszego Instagrama i napisz nam w komentarzu, że bierzesz udział w konkursie!

Na wasze zgłoszenia czekamy do 22.01 do godziny 23:59!

Do zdobycia bilety na spektakl „Szalone nożyczki” na 27.01 na godzinę 20:30!

Bilety24

1 komentarz

Kliknij tu aby opublikować komentarz