Kategorie

Aktualności Dla dzieci Opera / Musical Teatr Wydarzenia

Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży

TEKST: Magdalena Mrozińska
WG POMYSŁU: Grzegorza Maślanki

Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili: zniknęły Poznańskie Koziołki! Konieczne jest wszczęcie śledztwa. Co się z nimi stało? Gdzie się schowały? Czy zapadły się pod ziemię? A może… KTOŚ JE UKRADŁ? Na poszukiwanie poznańskich skarbów wyrusza detektyw Koziołek Matołek wraz z wielkopolską obstawą: Pyrą i Rogalem. Przed nami roztańczona przygoda i zagadki na miarę królewskich szpiegów! Czy taneczne dowody: Zbójnicki, Marynia i Mach będą podpowiedzią w rozwiązaniu tej zagadki? A może Cygan, Kokotek i Krakowiak? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na wycieczkę po najdalszych zakątkach Polski w rytm melodii ludowych.

PREMIERA: 26.04.2019 godz. 18.00 / II PREMIERA: 27.04.2019 godz. 14.00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: 25.04.2019 godz.11.00
SPEKTAKLE: 27.04 godz. 11.00, 28.04 godz. 17.00, 2.06 godz. 10.00 i 12.30
SPEKTAKLE Z OKAZJI DNIA DZIECKA: 1.06 godz. 11.00, 13.30 i 18.00

BILETY w cenach 25-40 zł (spektakle poranne) oraz 20-80 zł (spektakle wieczorne) dostępne są w Kasie oraz online na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24.

REALIZATORZY:
REŻYSERIA / ŁUKASZ BRZEZIŃSKI
CHOREOGRAFIA / GRZEGORZ MAŚLANKA
MUZYKA / ŁUKASZ DAMRYCH
SCENOGRAFIA / MARIUSZ NAPIERAŁA
KOSTIUMY / AGATA UCHMAN
WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA / JERZY JAN POŁOŃSKI
WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA / TOMASZ MANOWSKI
INSPICJENT / TOMASZ MANOWSKI

OBSADA:
ROGAL / PATRYK KOŚNICKI, MACIEJ OGÓRKIEWICZ
PYRA / DAGMARA RYBAK, JOANNA RYBKA
BAMBERKA, ZBÓJNICA / ANITA URBAN, AGNIESZKA WAWRZYNIAK
KOZIOŁEK MATOŁEK / ŁUKASZ KOCUR, MACIEJ ZARUSKI
PROWADZĄCY, TATAR / ŁUKASZ BRZEZIŃSKI, RADOSŁAW ELIS
CYGAN, KOZIOŁEK / MATEUSZ ADAMCZYK
ZBÓJ / JAKUB GRZELAK
ZBÓJ, STARZYK / GRZEGORZ MAŚLANKA
NAUCZYCIELKA, DZIEWCZYNA / DENISA JARCZAK, KATARZYNA TAPEK

Dni rodzinne z Madagaskarem i Dzień Dziecka z Koziołkiem Matołkiem

Od 10 do 12 maja Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na Dni Rodzinne ze spektaklem Madagaskar – musicalowa przygoda. Jest to roztańczony musical, który powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku. Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna. 9 maja spektakl zagramy go już po raz 100!

Madagaskar – musicalowa przygoda (Dni Rodzinne)
SPEKTAKLE: 10.05 godz. 18.00, 11.05 godz. 10.00, 12.30 i 18.00, 12.05 godz. 11.00

1 czerwca pokażemy Koziołka Matołka i zagadkę ratuszowej wieży. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy szereg atrakcji. Jedną z nich jest konkurs plastyczny, w którym główną nagrodą będzie wizyta w Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Nie zabraknie również mnóstwa zabaw i gier.
Nad wszystkim czuwać będą wykwalifikowani animatorzy, którzy zadbają o niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego dnia. Dodatkowo wokół spektaklu powstał konkurs taneczny dla szkół podstawowych „Rusz Kopytka!” z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas wszystkich przedstawień, na stoisku sprzedażowym do kupienia będzie zeszyt edukacyjny, w którym najmłodsi znajdą łamigłówki, zagadki, krzyżówki oraz kolorowanki związane z regionami, przez które wędruje w spektaklu Koziołek Matołek. Wśród gadżetów znajdą się także workoplecaki oraz silikonowe opaski na rękę.

Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży (Dzień Dziecka)
SPEKTAKLE: 1.06 godz. 11.00, 13.30 i 18.00

BILETY