Kategorie

Dla dzieci

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych tworzonych przez dzieci OKO KALEJDOSKOPU

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych tworzonych przez dzieci OKO KALEJDOSKOPU powołany został w celu wspierania dzieci tworzących filmy animowane i stworzenia szerokiej, ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości.

 

 

Projekt wyodrębnił się z Przeglądu „halo echo”. Bierze w nim udział kilka partnerskich instytucji kultury z całego kraju, które chcą rozwijać ideę popularyzacji filmu animowanego tworzonego przez dzieci. Motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń.

 

 

Zebrane z całego kraju filmy zobaczą na dużym ekranie najpierw młodzi widzowie podczas głównej edycji Przeglądu, która odbędzie się na początku maja w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Kolejnym etapem będzie prezentacja filmów w instytucjach partnerskich w różnych miastach Polski, tak by dotarły one nawet do odległych małych miast i wsi.

 

 

W Poznaniu organizatorem Przeglądu jest Centrum Sztuki Dziecka, a filmy zostaną pokazane w Nowym Kinie Pałacowym, w dniach 1-3 czerwca 2014.

 

 

Po seansach odbędą się warsztaty i spotkania z twórcami, wybrane grupy będą mogły również zwiedzać Poznańskie Telewizyjne Studio Filmów Animowanych.