Kategorie

Dla dzieci

A ŚNIEŻKA WIECZNIE ŻYWA!

To chyba rekord na skalę światową! Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego stworzona przez  Witolda Borkowskiego– niezapomnianego choreografa i pierwszego kierownika baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, już od ponad czterdziestu lat towarzyszy – z mniejszymi lub większymi przerwami – kolejnym pokoleniom i niezwykle atrakcyjną formą pobudza wyobraźnię najmłodszych, wzniecając w nich tym samym zamiłowanie do teatru i sztuki baletowej.

 

 

  Najbliższa Śnieżka  będzie wyjątkowa, bo i wyjątkowa jest okazja; w Dniu dziecka Śnieżka nie tylko uraczy najmłodszych widzów słodkościami, ale także „odwiedzi” ich osobiście na widowni, a różne postacie sceniczne w kostiumach „pozwolą” fotografować się z każdym kto będzie miał na to ochotę ( i aparat!).

 

 

Królewna Śnieżka dzieciom… W Dniu dziecka – 1 czerwca –  i Śnieżka  i pozostali bohaterowie baletowej baśni czekają w naszym Teatrze o godzinie 17.30.

 

 

         Ponieważ  w bieżącym roku przypada jubileusz 60- lecia opery w Łodzi, warto zatem odnotować, że Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków ( bo taki jest pełny tytuł baletu) miała swoją prapremierę w naszym Teatrze 14 marca 1970(!) roku; Śnieżkami były najwybitniejsze solistki baletu, m.in.: Iwona Wakowska, Małgorzata Zalejska, Ewa Wycichowska, Ewa Owczarek, Malwina  Poleszak, Luiza Żymełka, Edyta Wasłowska. Dzisiaj w tę plejadę znakomitości wspaniale wpisuje się Monika Maciejewska!