Kategorie

Aktualności Opera / Musical Teatr

RODZINA ADDAMSÓW

Rodzina Addamsów w Poznaniu i Warszawie!

Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Teatr Syrena połączyły siły!

Koprodukcja Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku, przyciągając tłumy widzów. Pokazywany był także niemal w całej Europie i Ameryce.

Na scenie oglądamy historię dobrze nam znanej, upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku imieniem Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą „Rodziny Addamsów” jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody Addamsów ukazywały się w formie komiksu na łamach tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera filmu „Rodzina Addamsów”.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk („Zakonnica w przebraniu”, „Nine”, „Czarownice z Eastwick”). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. Realizatorzy w tym składzie przygotowali polską prapremierę „Rodziny Addamsów” w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę „Zakonnicy w przebraniu” (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny.

Cieszę się, że wyprodukujemy ten musical razem z Teatrem Syrena. Jacek Mikołajczyk przyjął nasze zaproszenie do kolejnej współpracy, która wcześniej zaowocowała świetnymi spektaklami „Zakonnica w przebraniu” i „Nine”. Jestem przekonany, że publiczność – a przy tej koprodukcji można śmiało mówić: polska publiczność – będzie zachwycona.

Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Teatr Muzyczny  w Poznaniu to dzisiaj czołówka musicalu w Polsce. Jestem zaszczycony, że jego Dyrektor zaprosił Teatr Syrenę i mnie do współprodukcji „Rodziny Addamsów”. W Poznaniu w ciągu dwóch sezonów wyreżyserowałem dwie premiery, mogę więc śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach tamtejszy teatr był dla mnie artystycznym domem. Teraz, kiedy „przeprowadziłem się” do Syreny, mamy okazję połączyć pasje i siły. Jestem pewien, że oba zespoły – Teatru Muzycznego i Syreny – stworzą dzięki temu zupełnie niezwykłą premierę.

Jacek Mikołajczyk, Dyrektor Teatru Syrena i reżyser Rodziny Addamsów

Bilety dostępne tutaj: POZNAŃ  // WARSZAWA