Kategorie

Aktualności Teatr

Ruszyła sprzedaż biletów na musical VIRTUOSO!

Teatr Muzyczny w Poznaniu uruchomił sprzedaż biletów na polsko-amerykańską produkcję musicalową o Ignacym Janie Paderewskim pt. „Virtuoso”. Twórcy opowiedzą historię o wspaniałym Artyście, który wykorzystał swoją popularność by pomóc swojej Ojczyźnie odzyskać niepodległość. O tym jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie. Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”.

Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach. Mocna amerykańska reprezentacja będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego takie musicale jak: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”. Choreografię przygotuje Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman. Autorem polskiego tłumaczenia jest Lesław Haliński, a tłumaczem tekstów piosenek Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. W postać Ignacego Jana Paderewskiego wcielą się Janusz Kruciński oraz Marcin Januszkiewicz. W obsadzie znaleźli się również między innymi: Anna Federowicz i Oksana Hamerska (Helena Górska / Paderewska), Barbara Melzer i Dagmara Rybak (Helena Modrzejewska), Joanna Rybka i Katarzyna Tapek (Helena Bibesco), Radosław Elis i Jarosław Patycki (Władysław Górski / Józef Piłsudski). Musical powstał z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza.

Z okazji premiery powstał również teaser dostępny na kanale YouTube Teatru Muzycznego.

PREMIERA: 12.09 godz. 19.00
SPEKTAKLE PRZEDPREMIEROWE: 10-11.09 godz. 19.00
SPEKTAKLE: 13.09 GODZ. 17.00, 17-18.09 godz. 19.00, 19.09 godz. 15.00 i 19.00, 20.09 godz. 17.00, 24-25.09 godz. 19.00, 26.09 godz. 15.00

BILETY dostępne na stronie Bilety24.