Kategorie

Aktualności Dla dzieci Inne Wydarzenia

Poznańskie ZOO zaprasza od 19 czerwca

Z uwagi na panującą epidemię wprowadzony został dodatkowy REGULAMIN – bardzo prosimy o zapoznanie się z nim przed wizytą w zoo.

Od osób dorosłych wymagamy maseczek na twarzy lub przyłbic ochronnych oraz rękawiczek jednorazowych.

Bilety on-line

Przeczytaj!

 1. Na terenie Nowego Zoo dorosłych Zwiedzających obowiązuje nakaz noszenia maseczek i rękawiczek jednorazowych (wyposażenie we własnym zakresie). Ogród Zoologiczny w Poznaniu zapewnia płyn do dezynfekcji rąk (dozowniki znajdują się przy wejściu do zoo oraz w toaletach).
 2. Sprzedaż biletów wstępu do Nowego Zoo prowadzona jest wyłącznie on-line (za pośrednictwem serwisu Bilety24) oraz w bezgotówkowych biletomatach (płatność kartą płatniczą) znajdujących się przy wejściu do Nowego Zoo. Zakup biletów w biletomacie może się odbywać WYŁĄCZNIE w rękawiczkach jednorazowych, w które musi być zaopatrzony Zwiedzający (ekran nie może być dezynfekowany ze względów technicznych). Kasy przed wejściem do Nowego zoo będą czynne WYŁĄCZNIE w celu wydawania wejściówek do Kart Rocznych. Ważność Karty Rocznej na rok 2020 zostaje przedłużona do końca maja 2021 roku.
 3. Na terenie Nowego Zoo kursować będą bezpłatne kolejki. Zasady korzystania z nich opisane są na kolejkach oraz na przystankach kolejki.
 4. Z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa Zwiedzającym, pracownikom zoo oraz zwierzętom wyłączone z możliwości zwiedzania będą:
 • ogródek dziecięcy
 • pawilon zwierząt nocnych
 • chata niedźwiedzia (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach)
 • chata tygrysa
 • całkowite zamknięcie drogi przy wybiegach od ssaków drapieżnych do ptaków
 • budynek słoniarni wraz z toaletą się w nim znajdującą (słonie będą widoczne na wybiegu) Najbliższa czynna toaleta znajduje się w restauracji Wioska Afrykańska.
 1. Punkty gastronomiczne na terenie Nowego Zoo będą działały na zasadach określonych w rozporządzeniach dotyczących gastronomii.
 2. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i osób indywidualnych z powodu obowiązujących ograniczeń zostaje zawieszona do odwołania. Dział Edukacji prowadzi lekcje dla szkół on-line bezpłatnie.
 3. W Starym Zoo, z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa Zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, udostępniona zostanie tylko część parkowo-gastronomiczna zoo. UWAGA: bez dostępu do toalety.
 4. Osoby nie przestrzegające Regulaminu Zwiedzania Ogrodu Zoologicznego oraz ww. zaleceń będą proszone o opuszczenie terenu Zoo, bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu.