Kategorie

Opera / Musical

„Seksmisja” w Poznaniu. Po konferencji słów kilka…

Poznań już teraz powinien zacząć się przygotowywać na przyjęcie publiczności z całej Polski- jesienią 2015roku, właśnie w Poznaniu zostanie zaprezentowana premiera musicalu „Seksimisja” w Teatrze Muzycznym.

 

Trzy teksty do piosenek zostaną wyłonione pod czas konkursu, który zostanie zorganizowany specjalnie z tej okazji. Nagroda to aż 6tysięcy złotych i oczywiście niesamowity prestiż jakim jest możliwość przedstawienia publiczności swojej pracy.
Warto spróbować swoich sił! Konkurs jest skierowany do profesjonalistów ale także i amatorów. Prace należy przesłać do 15 sierpnia 2014 roku na adres: konkurs@teatr-muzyczny.poznan.pl
Wyniki zostaną ogłoszone 13września w trakcie koncertu Face to Face.
Juliusz Machulski nie ukrywa swojej radości, uważa, że scenariusz do „Seksmisji” już od dawna czekał na okazję żeby móc zaprezentować się w wersji musicalowej.
„Seksmisja” jest przepełniona pięknymi kobietami, będzie to niesamowita gratka dla każdego kto docenia wdzięki uroczych pań, w tym oczywiście dla Juliusza Machulskiego.
Pan Machulski pod czas konferencji przyznał, że nie jest wystarczająco dobrym fachowcem od musicalu żeby móc się podjąć reżyserii wersji „Seksmisjiwypełnionej śpiewem i tańcem. Chce żeby „Seksmisja” musical była na najwyższym z możliwych poziomów, więc woli żeby jej reżyserią zajął się ktoś inny- reżyser, który ma doświadczenie i wyobraźnię związaną z przedstawieniami musicalowymi.
Wielu łódzkich reżyserów pytało Machulskiego po co w ogóle zabiera się za przekładanie „Seksmisji” na płaszczyznę musicalową. Odradzano mu ten projekt, ostrzegano, że nic z tego nie wyjdzie.
Prezydent Ryszard Grobelny zabrał głos w tej sprawie mówiąc: Czy zawsze musimy być tacy „poznańscy” i robić tylko to, co bezpieczne, i to, co na pewno się uda? Czasem trzeba sobie postawić bardziej ambitny cel!
„Seksmisja” w wersji musicalowej ma bardzo duży potencjał. Dyrektor Teatru Muzycznego ma nadzieję, że projekt przyciągnie do Poznania przyjezdnych z całej Polski a najlepiej także spoza Polski!
I my także mamy taką nadzieję!