Kategorie

Inne

Teatr Wielki w Łodzi

Szanowni Państwo,
nasza reprezentacyjna scena – Teatr Wielki w Łodzi – czci w tym roku jubileusz 60-lecia opery w Łodzi; tyle właśnie lat mija od momentu, kiedy 18 października 1954 roku  w Teatrze Nowym podniosła się kurtyna na Strasznym dworze Moniuszki – pierwszej premierze Opery Łódzkiej.
Na główne uroczystości jubileuszowe przyjdzie nam poczekać do jesieni, ale już dzisiaj informujemy, że jednym z elementów towarzyszących obchodom będzie internetowy album fotograficzny opery. 
Współtwórcą albumu może być każdy kto przejrzy domowe archiwum i coś w nim znajdzie. Jeśli zatem natkną się Państwo w swoich zasobach na fotografie z łódzkiej opery ( budynek z okresu budowy, wnętrza teatru, spektakle, artyści itp.) o wartości historycznej, dokumentalnej, sentymentalnej lub niosące za sobą ciekawą opowieść, warto przekazać je do Teatru Wielkiego – tam będą zarejestrowane, zeskanowane i opisane.
Odnalezione zdjęcia (najciekawsze) zostaną umieszczone w galerii na naszej stronie internetowej, na wystawie towarzyszącej jubileuszowi, a także w prasowym dodatku promującym jubileusz.
Co dwa tygodnie w czasie trwania akcji ( tj. 1 czerwca – 30 września 2014 ) losowane będą dla uczestników zaproszenia na wybrane spektakle w sezonie 2014/ 2015.

 

Zachęcamy do udziału w akcji Opera w obiektywie, a dodatkowe informacje  na temat szczegółów akcji oraz zasady uczestnictwa  dostępne są na stronie: http://www.operalodz.com/news.php  lub pod telefonem 42 631 99 49.

plakat