Kategorie

Inne

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości.

    UFO Uliczny Festiwal Osobliwości. Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych.
8 czerwca, Rynek, Szamotuły.
    UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy.
Przewodnim motywem festiwalu są żywe rzeźby – statuy. Wszyscy poszukujący niezapomnianych doznań spotkają się tego dnia na bruku Starego Rynku, aby wziąć udział  w najważniejszym i największym festiwalu żywych rzeźb w Polsce.
Wystąpi kilkudziesięciu artystów z Portugalii, Holandii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Polski.
W tym artysta numer 1 na świecie w dziedzinie żywych rzeźb Antonio Gomes dos Santos z Portugalii, rekordzista Guinnessa, który nieruchomo trwał w swej postaci 15 godzin 2 minuty i 55 sekund.
Żywe rzeźby opowiedzą barwne historie swoich postaci. Będą bawić, zadziwiać kunsztem kostiumów i osobliwych ruchów, a przede wszystkim umiejętnością nieruchomego zastygania.
Wywołają okrzyki podziwu, kiedy będą nagle ożywać, wprowadzając publiczność w inny, często bajkowy świat. UFO to nie tylko statuy. Przestrzeń między nimi wypełnią aktorzy z teatrów ulicznych, muzycy i inni osobliwi performerzy.
Nasze przesłanie definiuje przymiotnik osobliwy. To znaczy: szczególny, niezwykły, wyjątkowy niepowtarzalny, zwracający uwagę, nietuzinkowy, unikalny, niespotykany, nie taki jak inny. Taki to festiwal. Tacy artyści. Taka publiczność. Takie miejsce. Po prostu UFO!
                  Impreza rozpocznie się o godzinie 15. i zakończy późnym wieczorem pokazem teatru ognia z muzyką na żywo. Odkryjemy przed publicznością świat pełen koloru, magicznego ruchu i pozytywnej energii.