Kategorie

Aktualności

„FestFerie” online – sposób na ciekawe ferie

W tym roku zimowa przerwa w nauce to czas , w którym jesteśmy zmuszeni do ograniczenia podróży. Serwis Bilety24 posiada w swojej ofercie wiele propozycji online zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapewnią one wspaniałą rozrywkę bez wychodzenia z domu. Jedną z instytucji, które przygotowały specjalną ofertę na ferie jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. Wydarzenia odbywające się w ramach projektu pt. „FestFERIE” to wyjątkowy program składający się z propozycji dla dzieci i rodziców, zrealizowany w wersji online. Będzie je można oglądać na kanale YouTube Teatru w dniach 9-10 oraz 16-17 stycznia oraz w serwisie live.bilety24.pl (Salon poezji). Przyjrzyjmy się zimowym propozycjom Teatru Muzycznego.

KONCERT „Śpiewanki WIELKOPOLSKIE”

Rejestracja koncertu, który odbył się 22 czerwca na Ostrowie Tumskim podczas wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 1050-lecie Archidiecezji Poznańskiej. Repertuar składa się z piosenek i pieśni znanych z okresu Powstania Wielkopolskiego, takich jak: „Wojenko, wojenko”, „Gdy szedłem raz od warty”, „Marsylianka Wielkopolska”, „Wśród nocnej ciszy pod Lwowem”, „Hej, dziewczynki, posłuchajcie” czy „U młynarza Marcina”. Wśród występujących artystów znaleźli się soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu: Maciej Zaruski, Dagmara Rybak, Łukasz Kocur, Anna Lasota, Katarzyna Tapek i Maciej Ogórkiewicz. W wydarzeniu wziął udział również Piotr Kaźmierczak, aktor Teatru Polskiego w Poznaniu. Artystom towarzyszył chór i muzycy orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: sobota 9 stycznia.

CZESIO I WIESIO

Autorski program Wiesława Paprzyckiego, solisty Teatru Muzycznego w Poznaniu, który jest również brzuchomówcą. Wraz ze swoją lalką czyta najpiękniejsze bajki i wiersze wybrane spośród klasyki polskiej literatury dla dzieci. Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 10 stycznia.

JAŚ I MAŁGOSIA

Jedna z czterech „Bajek Samograjek” Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Brzezińskiego, która została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez d i charakteryzacji. Aktorzy wykorzystali kostiumy znajdujące się w magazynie Teatru lub prywatne rzeczy. Wszystko po to, aby pokazać „zwykłego bohatera”, który nie będzie odwzorowaniem oryginalnej postaci znanej z kart książki. Soliści przygotowywali swoje role metodą wykorzystywaną przy okazji kręcenia seriali, czyli w domu i bez prób. Pozwoliło to na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwo zarówno realizatorów, jak i aktorów. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 10 stycznia.

KONCERT DLA RODZIN

Piosenki z bajek pochodzących z repertuaru Teatru Muzycznego w wykonaniu solistów. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: sobota 16 stycznia

SALON POEZJI

Wyjątkowa odsłona Salonu Poezji, na żywo w wersji online, prosto z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Odbędzie się ona w ramach XXIV Dnia Judaizmu. Do udziału została zaproszona znakomita aktorka teatralna i filmowa Antonina Choroszy, która od 1991 roku związana jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. W programie zatytułowanym „Poezja pełna gorącego tu i teraz” znalazły się wiersze Agi Mishol, Laureatki Międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Zbigniewa Herberta z 2019 roku. Program muzyczny przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista orkiestry Teatru Muzycznego. Bilety w cenie 6 zł można kupować na stronie bilety24.pl

JAŚ LIS

Bajka w odcinkach autorstwa Maliny Prześlugi-Delimaty czytana przez Radosława Elisa, aktora Teatru Muzycznego w Poznaniu. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

KSIĘGA DŻUNGLI

Zapis spektaklu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem „dorosłych”. Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie mogą zobaczyć: czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana. Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

Akcji pt. „FestFERIE” towarzyszyć będzie projekt edukacyjny skierowany do różnych grup wiekowych.

Kanał Youtube Teatru muzycznego znajduje się pod adresem: Youtube


Natomiast bilety na „Salon poezji” zakupić można na stronie Bilety24