Kategorie

Inne

Widok z góry – wystawa Jana Wojciecha Malika

WIDOK Z GÓRY!

To tytuł najnowszej wystawy Jana Wojciecha Malika.

Otwarcie wystawy odbędzie się 16 maja 2014r., godz. 19.00 w Suchym Lesie.

Codzienne sceny z życia polskich ulic: rowerzyści, kobiety z wózkami, zatłoczony przystanek, zwierzęta, lub cień ptaka w locie – wydawać by się mogło, że to banalne widoki, jednak pod pędzlem Jana Wojciecha Malika nabierają innego znaczenia! Wystawa pełna jest wyrazistości i charakteru. Dzięki skromności palety barw i podkreślaniu wybranych elementów, całość wielkoformatowych płócien nabiera „tajemniczości”.

Wernisaż będzie wyjątkowym wydarzeniem zarówno ze względu na obecność artysty, jak i na obraz, który Jan Wojciech Malik zaprojektował i stworzył specjalnie dla Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, a który zostanie w stałej ekspozycji CKiBP.

Wystawa z udziałem malarza i przedstawieniem najnowszego obrazu artysty odbędzie się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie 16 maja o godz. 19.00.

Notka biograficzna:

Jan Wojciech Malik – urodzony w 1951 roku w Poznaniu. Studia artystyczne ukończyła w roku 1975 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowni prof. T. Brzozowskiego i prof. St. Teisseyre’a. Prezentował prace w ponad 120 wystawach w kraju i za granicą. Otrzymał nagrody w ogólnopolskich konkursach plastycznych, m. in. IV Ogólnopolskim Konkursie Malarskim na Obraz im. J. Spychalskiego oraz w VIII, XII i XIII edycji tego Konkursu. Laureat XIII Festiwalu Polskiego Malarstwa w Szczecinie w 1986 roku. W 1988 roku zdobył Srebrny Medal na II Międzynarodowym Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze.