Kategorie

Inne

Noc Muzeów- Święto Kultury

Nocne zwiedzanie muzeów w całej Polsce startuje już w tę sobotę (17.05.2014).
Zwyczajowo, darmowe zwiedzanie rozpoczyna się o 19:00 i trwa do 1:00 rano.  Będzie to już 8 edycja Nocy Muzeów w Polsce.
Jeżeli chcecie zwiedzić jak najwięcej muzeów w Waszym mieście, ostrzegamy!- mimo, że macie do dyspozycji kilka mocnych godzin, kolejki, z jakimi możecie się spotkać pochłoną część dostępnego czasu, więc polecamy jak najlepiej przygotować się do wydarzenia- zastanowić się, które muzeum jest dla Was priorytetem, zaplanować dojazd do, zaopatrzyć się w wodę i prowiant i przede wszystkim- dobre i doborowe towarzystwo.
Nie chcemy Was odstraszyć kolejkami- są owszem, długie, ale już samo czekanie na wejście do muzeów jest niezwykle klimatyczne i jest nieodzowną częścią Nocy Muzeów.
Atmosfera, jaka towarzyszy wydarzeniu jest budowana przede wszystkim przez ludzi, czyli przez Was- widok ludzi, którzy z takim zapałem czekają na obejrzenie zasobów danego muzeum jest bezcenny i zapierający dech w piersiach. Siła w tłumie, a tłum domagający się kultury to niesamowita energia i pozytywna moc.
Jeżeli jesteście zainteresowani kulturą, historią, po prostu musicie wyjść z domu w tę sobotę i powędrować prosto do… najbliższego muzeum!
Smaczku całemu wydarzeniu dodaje możliwość zwiedzenia zakamarków muzeów, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających, poznanie tajemnic konkretnych instytucji, wykłady, specjalne wystawy stworzone z myślą o Nocnym zwiedzaniu wiele, wiele innych.
Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją wydarzenia w Waszym mieście- przykładowo, w Trójmieście z okazji Nocy Muzeów komunikacja miejska będzie bezpłatna. Zwiedzajcie, podróżujcie, poznawajcie kulturę!