Ogród Zoologiczny w Poznaniu

Adres: ul. Kaprala Wojtka nr 3, wejście dla zwiedzających od ul. Krańcowej 81, 61-063 Poznań
Data założenia: 1974 r.
 
 
Ogród Zoologiczny w Poznaniu (Nowe Zoo) - jest drugim co do wielkości ZOO w Polsce. Dzięki zróżnicowanemu terenowi: wzgórza, stawy, kilka rodzajów leśnych zadrzewień stanowi unikalne w skali kraju miejsce, w którym na wielkich wybiegach żyją zarówno zwierzęta egzotyczne, jak i przedstawiciele krajowej fauny, wszystko to w harmonii z naturą. 
 
Goście Nowego Zoo w Poznaniu mogą poznawać bardzo rzadkie gatunki zwierząt łącząc to z długimi spacerami po lesie. Jeśli ktoś pieszych wędrówek nie lubi - może skorzystać z bezpłatnych kolejek jeżdżących po ZOO w okresie od maja do września.
 
Jedną z większych atrakcji poznańskiego ZOO są: Słoniarnia, w której mieszkają cztery słonie afrykańskie, największe ssaki lądowe świata, Azyl Niedźwiedzi z mieszkającymi na ogromnych leśnych wybiegach siedmioma niedźwiedziami uratowanymi z bardzo złych warunków bytowych oraz powstający Azyl dla Ocalonych Zwierząt, w którym wkrótce zamieszkają dwa lwy.
 
Nowe Zoo w Poznaniu otwarto w setną rocznicę powstania Starego Zoo przy ul. Zwierzynieckiej z którym tworzy integralną całość jako Ogród Zoologiczny w Poznaniu.


Ogród Zoologiczny w Poznaniu - wydarzenia
ZOO Lato - dni robocze ( marzec - październik ) Miasto Poznań Ogród Zoologiczny
2020-09-28 (Poniedziałek) Poznań Nowe Zoo
ZOO Lato - dni robocze ( marzec - październik ) Miasto Poznań Ogród Zoologiczny
2020-09-29 (Wtorek) Poznań Nowe Zoo
ZOO Lato - dni robocze ( marzec - październik ) Miasto Poznań Ogród Zoologiczny
2020-09-30 (Środa) Poznań Nowe Zoo
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.