Ogród Zoologiczny w Poznaniu

Ogród Zoologiczny w Poznaniu (Nowe Zoo) - jest drugim co do wielkości ZOO w Polsce. Dzięki zróżnicowanemu terenowi: wzgórza, stawy, kilka rodzajów leśnych zadrzewień stanowi unikalne w skali kraju miejsce, w którym na wielkich wybiegach żyją zarówno zwierzęta egzotyczne, jak i przedstawiciele krajowej fauny, wszystko to w harmonii z naturą.

Goście Nowego Zoo w Poznaniu mogą poznawać bardzo rzadkie gatunki zwierząt łącząc to z długimi spacerami po lesie.  Jeśli ktoś pieszych wędrówek nie lubi - może skorzystać z bezpłatnych kolejek jeżdżących po ZOO w okresie od maja do września.

Jedną z większych atrakcji poznańskiego ZOO są: słoniarnia, w której mieszkają cztery słonie afrykańskie, największe ssaki lądowe świata, azyl niedźwiedzi z mieszkającymi na ogromnych leśnych wybiegach siedmioma niedźwiedziami uratowanymi z bardzo złych warunków bytowych oraz powstający Azyl dla Ocalonych Zwierząt, w którym wkrótce zamieszkają dwa lwy.

Nowe Zoo w Poznaniu otwarto w setną rocznicę powstania Starego Zoo przy ul. Zwierzynieckiej z którym tworzy integralną całość jako Ogród Zoologiczny w Poznaniu.

Adres:
ul. Kaprala Wojtka nr 3,
61-063 Poznań
wejście dla zwiedzających od ul. Krańcowej 81

Bilety do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu można kupić przez serwis Bilety24.pl

Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.