Organizator

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Dane kontaktowe

Św Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 6 lipca 2019 14:00
2019-07-06T14:00:00+0200
OGRÓD WRÓŻEK, SKRZATÓW, OPOWIEŚCI // akcja twórcza // SZTUKA SZUKA MALUCHA
OGRÓD WRÓŻEK, SKRZATÓW, OPOWIEŚCI // akcja twórcza // SZTUKA SZUKA MALUCHA Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
2019-07-06 , godz. 14:00 (Sobota) Poznań Scena Wspólna – Patio
INFO

Opis wydarzenia:

13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA
"Ogród wróżek, skrzatów, opowieści"
Magda Garczarczyk, Xenia Starzyńska

 
W trakcie warsztatów stworzymy mini ogrody oraz związane z nimi opowieści. Zajrzymy w leśne i ogrodowe zakątki, poszukamy w nich wróżek, skrzatów, bohaterów baśni i legend a także nas samych. Porozmawiamy o lesie, ogrodach, drzewach. W świat opowieści wprowadzą zaś nas bohaterowie książek. Na koniec zachęcimy dzieci do ułożenia własnej historii o miejscu, jak też o bohaterze, który w nim zamieszkał.
Małe ogrody staną się nie tylko estetyczną dekoracją na stole stworzoną przez dzieci i rodziców, ale także żyjąca i zmieniająca się opowieścią
 
 
Magdalena Garczarczyk –  z zawodu: architekt krajobrazu, animator i pedagog, z zamiłowania: żeglarz, ogrodnik, z pasji: twórca różnych działań kreowanych wraz z dziećmi.  Od kilku lat organizuje warsztaty i wydarzenia dla dzieci i dorosłych przyrodnicze, ogrodnicze oraz z zakresu edukacji przestrzennej. Sieje, sadzi, buduje, konstruuje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia w ramach Projekt Zieleniak.

Xenia Starzyńska – z zawodu: architekt i pilot wycieczek, z pasji: podróżnik, z zamiłowania: zbieracz gier logiczno-matematycznych, z miłości: opowiadacz historii, bajarz i śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu edukacji przestrzennej i kultury tradycyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Sagan Sag snuje opowieści, w ramach Mankalowisko namawia do grania w tradycyjne gry.


Czas trwania: 90 minut
Wiek uczestników: od 4 do 5 lat


Bilet powinien mieć każdy uczestnik, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej (ul. Branstaettera 1/ul. Za Cytadelą).

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.
Inne wydarzenia
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.