PORANEK RODZINNY - wszystkie bilety

Organizator

Kino MUZA

Dane kontaktowe

ul. Św. Marcin 30
61-805 Poznań

2017-05-27T11:00:00+0200
PORANEK RODZINNY Kino MUZA
2017-05-27, godz. 11:00 (Sobota) Poznań Kino Muza
PORANEK RODZINNY Kino MUZA
2017-06-03, godz. 11:00 (Sobota) Poznań Kino Muza

Opis wydarzenia:

Szanowni opiekunowie, bilet z warsztatami kupujemy tylko dla swojej pociechy.
 
PORANKI RODZINNE to kultowe już spotkania w kinie Muza. Maluchy wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami oglądają bajki, które dla starszego pokolenia są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje sprzed lat, pełne barwnych postaci i niezwykłego klimatu. Seans trwa około 50 minut i wzbogacany jest warsztatami artystycznymi, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.


Bilety:- dzieci: seans + warsztaty: 11zł- dorośli / dzieci: seans bez warsztatów: 10zł
Z Kartą Rodziny Dużej:- dzieci: seans + warsztaty: 6zł- dorośli / dzieci: seans bez warsztatów: 5zł
Miejsca nienumerowane.Liczba miejsc na warsztaty plastyczne ograniczona - 30 dzieci
 
Program na maj:
27.05 Psie przygody
 
SPECJALNY PROGRAM NA DZIEŃ DZIECKA W KINIE MUZA- 03.06.17 
Poranek Rodzinny z wyoraźnią: zestaw filmów animowanych, które ukazują młodym widzom złożony świat wyobraźni filmowych bohaterów, ale też twórców filmowych.
Gruffalo / The Gruffalo
reż. Max Lang, Jakob Schuh, Wielka Brytania 2009, 24'

Czy najmniejszy jest najsłabszy? Nie zawsze. Obejrzyj historię o sprytnej myszy, która wykiwała lisa, sowę i węża, a na koniec potwornego stwora Gruffalo.
Gruffaloto opowieść szkatułkowa: wiewiórka opowiada dwójce swoich dzieci historię myszy wędrującej przez las w poszukiwaniu żołędzi do zjedzenia. W obronie przed lisem, który ma na nią chrapkę, wymyśla Gruffalo - stwora ze strasznymi kłami w wielkiej szczęce i ostrymi pazurami. Lis ucieka, a mysz może spokojnie iść dalej. Tak samo broni się przed sową i wężem, za każdym razem dodając nowe szczegóły do opisu wymyślonego straszliwego potwora Gruffalo. Wymyślonego... Czy aby na pewno? Okazuje się, że niekoniecznie, bo Gruffalo we własnej osobie staje na ścieżce myszy. Tym razem zostanie już chyba zjedzona. Czy jednak uda jej się znowu wykaraskać z kłopotów? Gruffalo to historia o przewadze inteligencji nad siłą fizyczną, sprytu nad ostrymi zębami i sile wiary w siebie. Całości towarzyszy melodyjna muzyka.
Słoń i rower / Le vélo de lʼéléphant
reż.
Olesya Shchukina, Francja 2014, 9'
Słoń żyje spokojnym życiem. Wszystko zmienia się, kiedy zobaczy reklamę roweru. Od tego dnia pragnie tylko jednej rzeczy: mieć rower. Czy posiadanie roweru naprawdę go uszczęśliwi?
Bohater filmu dąży za wszelką cenę do spełnienia marzenia. Pracuje dwa razy szybciej i z dwa razy większym zaangażowaniem, a każdy grosz wrzuca do skarbonki. Kiedy jest pełna, biegnie do sklepu i kupuje rower. Tylko że rower jest w rozmiarze ludzkim, a nie słoniowym. Zrozpaczony słoń zamyka się w domu, przestaje pracować, jest załamany. Staje się znów szczęśliwy, kiedy podarowuje rower małej dziewczynce. Stylizowana na wycinankę animacja francuskiego studia filmowego Folimage uczy, że spełnienia pragnienia materialnego niekoniecznie przyniesie nam szczęście. Film jest bardzo ciekawy plastycznie, rozgrywa się na kilku płaszczyznach, a prowadzenie kamery nie jest typowe dla animacji.
List / Messages dans l'air
reż. Isabelle Favez, Szwajcaria 2015, 6'

Jak wyznać mu swoją miłość? Czy mały czarny kot polujący na złotą rybkę może pomóc w amorach? Opowieść o tym, że mimo iż żyjemy tak blisko siebie, czasem bardzo nam do siebie daleko.
Młoda kobieta mieszka sama ze swoim czarnym kotem w małym mieście. Oboje są zupełnie różni - ona ma wielkie sercem, jest uczuciowa i wrażliwa, a kot to typ nienasyconego łowcy. Ale kobieta ma pewien sekret. Otóż w skrytości zakochana jest w swoim sąsiedzie - przystojnym i umięśnionym bokserze. Mężczyzna jest posiadaczem złotej rybki, która z kolei jest żywieniowym celem kota. Dzięki przygodom zwierzaka kobieta będzie mogła nawiązać bliższy kontakt z bokserem. Czy i jak wyzna mu miłość? Animacja utrzymana w stylistyce francuskiego studia Folimage (które jest koproducentem filmu) - narysowana miękką kreską, wykorzystująca przyjazną i rozwijającą wyobraźnię kolorystykę.
Mały ptaszek i wiewiórka / Der kleine Vogel und das Eichhörnchen
reż. Lena von Dohren, Szwajcaria 2015, 5'

Jest jesień. Mały ptaszek chce podlać ostatni liść na gałęzi. Ale wiewiórka jest szybsza i zwinnie zabiera mu konewkę. Ptaszek chce odzyskać konewkę i zaczynają gonić się po lesie.
W gonitwie niespodziewanie bierze udział lis: jednak on nie jest zainteresowany konewką, tylko kolacją w postaci ptaszka albo wiewiórki. W obliczu zagrożenia bohaterowie jednoczą się i nie tylko pomagają sobie w przechytrzeniu lisa, ale też zostają przyjaciółmi. Mały ptaszek może od teraz polegać na wiewiórce. To druga część święcącej triumfy na festiwalach animacji, której bohaterem jest mały ptaszek. Prosty formalnie film jest łatwy w odbiorze i opowiada o podstawowych wartościach.
Raz, dwa trzy - drzewo patrzy! / One, Two, Tree
reż. Yulia Aronova, Francja 2015, 7'

Dlaczego drzewa nie chodzą na spacer? A może by chodziły... gdyby miały buty. Do miasta, do fryzjera - by strzechy gałęzi miałyby piękną fryzurę, mogłyby tańczyć flamenco, jeździć na rowerze.
 
Raz, dwa, trzy - drzewo patrzy! to zabawny film bez słów o ożywającym drzewie. Bardzo ważną funkcję pełni rytmiczna muzyka podkreślająca narrację. Całość ogląda się jak dynamiczną, ruchomą, układankę, bo wszystkie elementy są zwielokrotnione i powtarzające się: trzech panów, cztery ptaszki, pranie na sznurku itp., a każdy ruch dzieje się w rytmie i harmonii. Do drzewa dołączają kolejni towarzysze i elementy tworzą niekończący się paciorkowy układ. Kiedy kończy się dzień, drzewo z radością porzuca miejską gonitwę i wraca do spokojnego lasu. Klasyczna animacja komputerowa 2D z wytwórni Folimage wygląda jak narysowana kredkami.
Inne wydarzenia
Bilety na: PIĘKNY DRAŃ
Film
PIĘKNY DRAŃ
Poznań - 25 Maj 2017 KUP BILET od 8 zł
Bilety na: ŚWIT
Film
ŚWIT
Poznań - 25 Maj 2017 KUP BILET od 12 zł
Bilety na: MARTWE WODY
Film
MARTWE WODY
Poznań - 26 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: MAMY 2 MAMY
Film
MAMY 2 MAMY
Poznań - 26 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: SONG TO SONG
Film
SONG TO SONG
Poznań - 26 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: MARTWE WODY
Film
MARTWE WODY
Poznań - 27 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: SONG TO SONG
Film
SONG TO SONG
Poznań - 27 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: SONG TO SONG
Film
SONG TO SONG
Poznań - 28 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: KINO W CIEMNO
Film
KINO W CIEMNO
Poznań - 28 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Bilety na: SONG TO SONG
Film
SONG TO SONG
Poznań - 29 Maj 2017 KUP BILET od 15 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.