Zabita niedziela - Czeskie Środy (mała sala)

Przed seansem odbędzie się prelekcja pana Roberta Kulmińskiego.Niedziela – jeden dzień z życia czechosłowackiego wojskowego Arnosta, który jak zwykle budzi się w koszarach i próbuje jakoś przetrwać kolejny dzień. Z apatią walczy głównie za pomocą alkoholu. Wspomina nocne, mocno zakrapiane eskapady, w trakcie których u jego boku pojawiały się tajemnicze, pijane kobiety. Między jawą a snem odwiedza Arnosta również mała dziewczynka i kolejne "nieznajome". Gdzieś w tle migoczą spotka
Organizator

Kino Elektonik

Kino Elektronik Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa

Dane kontaktowe

Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa

Środa 27 maja 2020 19:15
2020-05-27T19:15:00+0200
Zabita niedziela - Czeskie Środy (mała sala)
Zabita niedziela - Czeskie Środy (mała sala) Kino Elektonik
2020-05-27 , godz. 19:15 (Środa) Warszawa Kino Elektronik

Opis wydarzenia:

Przed seansem odbędzie się prelekcja pana Roberta Kulmińskiego.

Niedziela – jeden dzień z życia czechosłowackiego wojskowego Arnosta, który jak zwykle budzi się w koszarach i próbuje jakoś przetrwać kolejny dzień. Z apatią walczy głównie za pomocą alkoholu. Wspomina nocne, mocno zakrapiane eskapady, w trakcie których u jego boku pojawiały się tajemnicze, pijane kobiety. Między jawą a snem odwiedza Arnosta również mała dziewczynka i kolejne "nieznajome". Gdzieś w tle migoczą spotkania wojskowych odbywające się w sali, w której na ścianie widnieje napis: "Zapomnij, co widzisz i słyszysz". Zdjęcia do "Zabitej niedzieli" Vihanovej przerwała interwencja wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji. Rok później kopie skończonego filmu skonfiskowano. Drahomíra Vihanová przez siedem lat miała zakaz reżyserowania, ponieważ nie przeprosiła publicznie za swój film. Na premierę swojego pełnometrażowego debiutu czekała dwie dekady.

reżyseria: Drahomíra Vihanová
produkcja: Czechosłowacja 1969
występują: Irena Boleslavská, Vladislav Drazdák, Míla Myslíková, Bořivoj Navrátil
tytuł oryginalny: Zabitá neděle
czas trwania: 78 min.
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.