szukaj zaloguj

Zamknij
Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
Zamknij
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

XXI MFM Mozartiana - Koncert Finałowy

22.08.2025 (sobota), godz. 20.30
Archikatedra Oliwska, ul. Biskupa E. Nowickiego 5

Za sprawą Polskiego Chóru Kameralnego – uznanego zespołu i instytucji artystycznej Miasta Gdańska, która od początku stoi za organizacją festiwalu – Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana wpisał się na stałe w kulturalną mapę Europy. Tegoroczna, dwudziesta pierwsza odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 16–22 sierpnia 2026 r.
Jej zwieńczeniem będzie sobotni koncert finałowy w Archikatedrze Oliwskiej, podczas którego zabrzmią Missa ex D Józefa Zeidlera i Vesperae solennes de Dominica KV 321 Mozarta przeplatane chorałem gregoriańskim podkreślającym wyjątkowy charakter katedry jako miejsca, gdzie przez wieki działali cystersi. Na jednej scenie wystąpią światowej klasy soliści: Carolyn Sampson, James Laing, Garrett Evers i Wojtek Gierlach wraz z orkiestrą Akademie für Alte Musik Berlin, Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński i, oczywiście, Polskim Chórem Kameralnym pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. To będzie niezapomniany wieczór.

WYKONAWCY

Carolyn Sampson SOPRAN
James Laing ALT
Garrett Evers TENOR
Wojtek Gierlach BAS
Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński
Michał Sławecki MAGISTER CHORI
Akademie für Alte Musik Berlin
Polski Chór Kameralny
Jan Łukaszewski DYRYGENT

PROGRAM

Introitus Loquebar de testimoniis tuis – Graduale Romanum– chorał gregoriański
Józef Zeidler (1744–1806)
Missa ex D
Benedicamus Domino – chorał gregoriański
Responsorium Stirps Yesse – chorał gregoriański
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Vesperae solennes de Dominica KV 321

Carolyn Sampson
z równą swobodą porusza się na scenie operowej i koncertowej, odnosząc sukcesy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. W sezonie 2023/24 ukazał się jej setny album, na którym wystąpiła w roli solistki – świadectwo wszechstronności artystki i rozległości jej repertuaru na przestrzeni dwudziestu pięciu lat kariery. W tym samym roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego (OBE) w Noworocznej Liście Honorowej Króla, została wybrana Honorowym Członkiem Royal Academy of Music oraz zdobyła nagrodę Gramophone Artist of the Year. Na scenie operowej występowała m.in. w English National Opera, Glyndebourne Festival Opera, Berliner Staatsoper, Scottish Opera i Opéra de Paris. Regularnie śpiewa na BBC Proms oraz współpracuje z czołowymi orkiestrami świata, m.in. Bach Collegium Japan, Royal Concertgebouw Orchestra i Wiener Symphoniker. Szczególnym wydarzeniem był jej debiut w Berliner Staatsoper w partii Créuse w nowej produkcji Médée Charpentiera w reżyserii Petera Sellarsa pod dyrekcją Simona Rattle’a. Regularnie występuje z recitalami w Wigmore Hall, Carnegie Hall, Concertgebouw w Amsterdamie i Wiener Konzerthaus. Jej nagranie A French Baroque Diva z Ex
Cathedra zdobyło nagrodę recitalową Gramophone Awards 2015, a płyta z kantatami Bacha z Freiburger Barockorchester została uhonorowana Diapason d’Or.

Do jej ostatnich nagrań należą Chants d’Auvergne Canteloube’a z Tapiola Sinfonietta pod dyrekcją Pascala Rophé oraz album Trennung: Songs of Separation z Kristianem Bezuidenhoutem.
Bieżący sezon obejmuje m.in. Hermionę Berlioza z Kammerakademie Potsdam oraz Pasję według
św. Mateusza Bacha pod dyrekcją Laurence’a Cummingsa.

James Laing

określanym mianem jednego z najwybitniejszych brytyjskich kontratenorów swojego pokolenia, ceniony jest zarówno na scenach operowych, jak i w repertuarze koncertowym i oratoryjnym. Śpiewał na scenach takiej rangi, jak The Royal Opera w Londynie, English National Opera, Garsington Opera, Glyndebourne, Grange Festival, Grange Park Opera, Opera Holland Park, Opera North, Scottish Opera, a poza Wielką Brytanią także w Wiener Staatsoper, Opéra de Nice, na Festiwalu w Getyndze w Operze Islandzkiej oraz Operze w Zurychu.
Wśród jego angaży koncertowych znalazły się występy z Academy of Ancient Music, Orkiestrą Symfoniczną w Aarhus, Bournemouth Symphony Orchestra, The English Concert, Hallé, Irish Chamber Orchestra, Narodową Orkiestrą Hiszpanii, Netherlands Bach Society, Królewską Orkiestrą Concertgebouw oraz Royal Northern Sinfonia. W Ameryce Północnej występował m.in. z Atlanta Symphony Orchestra, Arion Baroque i Tafelmusik.

Pośród występów ostatnich miesięcy do najważniejszych należą rola Oberona w Śnie nocy letniej dla Opera North, Korea National Opera oraz Opera Theatre of Saint Louis, The Refugee Flight dla State Opera South Australia, a także rola Cherubina w operze Eleny Langer Figaro Gets a Divorce w Królewskiej Operze Szwedzkiej. W następnym sezonie powróci do Królewskiej Opery Szwedzkiej jako Ismaël w operze Mikaela Karlssona Fanny i Aleksander – produkcji, która zagości również w Malmö Opera. Wśród jego nagrań znajdują się: rola Rafała w operze Jonathana Dove’a Tobias and the Angel na płycie CD wytwórni Chandos oraz Magnificat J. S. Bacha na płycie CD wytwórni Atma.
James Laing z radością dołącza ponownie do Polskiego Chóru Kameralnego podczas Mozartianów w Gdańsku.

Garrett Evers

Jest amerykańskim tenorem, który ukończył studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Stanowym Florydy. W sezonie 2025/26 dołączył do zespołu Teatru Państwowego w Meiningen i zadebiutował w Europie, wykonując partię Don Ottavia (Don Giovanni). Inne jego kreacje w tym sezonie w Teatrze Państwowym w Meiningen to Rodolfo (Cyganeria), Edwin (Księżniczka czardasza), Cassio (Otello), Araspe (Dydona porzucona), Walther von der Vogelweide (Tannhäuser) oraz Froh (Złoto Renu).
Garrett Evers brał udział w programach rozwojowych, takich jak Mascarade Opera, program stażowy dla śpiewaków w operze w Palm Beach oraz w Santa Fe, gdzie w 2024 r. wykonał role m.in. Gastona (Traviata) i Kelnera (Kawaler srebrnej róży). W sezonie 2024 w Palm Beach Opera śpiewał role Nathanäela i Spalanzaniego (Opowieści Hoffmanna). Podczas studiów Garrett wcielił się w role Rodolfa (Cyganeria), Tamina (Czarodziejski flet), Mitcha (Tramwaj zwany pożądaniem) oraz Benedykta (Beatrycze i Benedykt).
W następnym sezonie 2026/27 Garrett Evers zadebiutuje w rolach Tytusa (Łaskawość Tytusa), Fentona (Falstaff) i Don Gomeza (Henryk VIII) w Teatrze Państwowym Meiningen.

Wojtek Gierlach
śpiewający basem, jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wWarszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka z wyróżnieniem magna cum laude. Laureat wielu nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. W sezonie 2017/2018 zadebiutował w Operze
Królewskiej w Covent Garden w Londynie jako Priest w Lady Macbeth mceńskiego powiatu Szostakowicza pod dyrekcją Antonia Pappano. Do ostatnich sukcesów należą debiuty w Duńskiej Operze Królewskiej oraz Walijskiej Operze Narodowej jako Sir Giorgio w Purytanach Belliniego pod dyrekcją Carla Rizziego, a także występy jako Melisso w Alcinie Haendla z Joyce DiDonato i The English Concert pod dyrekcją Harry’ego Bicketa w Carnegie Hall, Théâtre des Champs-Élysées i Theater an der Wien.
Wystąpił również jako Don Basilio (Cyrulik sewilski) w Deutsche Oper Berlin, Oroveso (Norma) w Teatro Nacional São Carlos w Lizbonie, Alidoro (Kopciuszek) na Festival d’Aix-en-Provence oraz Talbot (Maria Stuarda) w Deutsche Oper am Rhein.
W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej śpiewał m.in. Sarastra w Czarodziejskim flecie, Figara w Weselu Figara, Escamilla w Carmen i Sparafucile w Rigoletto.
Bogaty jest również jego dorobek koncertowy i oratoryjny – śpiewał m.in. Requiem Verdiego z London Philharmonic Orchestra, Stabat Mater Dvořáka z Royal Liverpool Philharmonic Orchestra oraz Missa Solemnis Beethovena z Konzerthaus Orchester Berlin.

Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński
działa od 2013 roku. Repertuar zespołu obejmuje klasyczne formy śpiewu gregoriańskiego oraz twórczość postklasyczną. Schola skupia pasjonatów i aktywnych promotorów tego rodzaju muzyki poprzez działalność liturgiczną, koncertową i fonograficzną. Występuje w kraju i za granicą, uczestnicząc w licznych festiwalach i wydarzeniach artystycznych, m.in. w ramach Międzynarodowych Kursów Śpiewu Gregoriańskiego „Verbum Resonans” w Rosazzo i Udine we Włoszech (2022), na festiwalu „Fide et Amore” w Żorach (2022, 2017, 2016), międzynarodowych festiwalach muzycznych w Stalowej Woli (2021), festiwalach organowych w Lublinie i Jędrzejowie (2021), Międzynarodowym Festiwalu Gregoriańskim w Watou w Belgii (2018), Plain-Chant sur Liège (2024, 2023, 2018), a także w projektach Musica Claromontana, festiwalu Gaude Mater w Częstochowie oraz Legnickim Conversatorium Organowym.
Zespół ma na koncie liczne koncerty w renomowanych miejscach, m.in. w Centrum św. Jana w Gdańsku (2014) oraz w Katedrze Oliwskiej (2019), gdzie wykonywał Requiem W. A. Mozarta z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej. Występował również w Częstochowie (Bazylika Jasnogórska), Leśniowie, Suwałkach, Augustowie, Włodawie, Warszawie oraz w Hiszpanii (Yuste i Plasencja).
W 2014 roku zdobył Grand Prix VI Ogólnopolskiego Konkursu Ars Liturgica w Gnieźnie, a w 2015 roku wygrał międzynarodowy konkurs muzyki sakralnej w Ołomuńcu. W dorobku zespołu znajdują się współczesne prawykonania kompozycji ze średniowiecznych zbiorów paulińskich. Schola uczestniczy w nagraniach muzyki monodycznej Jasnej Góry w serii Musica Claromontana. W 2018 roku album Historia de Sancto Paulo Primo Eremita Patre nostro został nominowany do nagrody Fryderyk. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem zespołu jest prof. dr hab. Michał Sławecki.

Akademie für Alte Musik Berlin (AKAMUS)
została założona w 1982 roku w Berlinie. Od samego początku należy do czołowych światowych orkiestr kameralnych grających na instrumentach historycznych i może pochwalić się wyjątkową historią sukcesów.
AKAMUS występuje pod zmiennym kierownictwem czworga koncertmistrzów: Bernharda Forcka, Georga Kallweita, Mayumi Hirasaki i Yvesa Ytiera oraz zaproszonych dyrygentów. Zespół łączy szczególnie bliska i wieloletnia współpraca artystyczna z René Jacobsem. W ostatnim czasie orkiestrą dyrygowali również Emmanuelle Haim, Bernard Labadie, Paul Agnew, Diego
Fasolis, Fabio Biondi, Rinaldo Alessandrini, Christophe Rousset i Francesco Corti.
Akamus współpracuje regularnie z uznanymi solistami tej miary co Isabelle Faust i Carlo Vistoli. Na szczególną wzmiankę zasługuje niezwykle owocna współpraca z RIAS Kammerchor Berlin — partnerstwo, które w równym stopniu ukształtowało oba zespoły, trwa już ponad trzydzieści lat.
Dyskografia zespołu liczy obecnie ponad sto nagrań, nagrodzonych wszystkimi najważniejszymi
wyróżnieniami fonograficznymi, w tym Grammy Award oraz Nagrodą Roczną Niemieckiej Krytyki Płytowej. W 2006 roku orkiestra otrzymała Nagrodę Telemanna miasta Magdeburg, a w 2014 roku Medal Bacha miasta Lipsk. W 2026 roku Akademie für Alte Musik Berlin została uhonorowana Honorową Nagrodą Niemieckiej Krytyki Płytowej.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Gdańsk

22.08.2026 , g. 20:30 (sobota)

od 100,00 pln

Bilety na termin:
22.08.2026 , g. 20:30 (sobota)
  • od 100,00 pln
22.08.2025 (sobota), godz. 20.30 Archikatedra Oliwska, ul. Biskupa E. Nowickiego 5 Za sprawą Polskiego Chóru Kameralnego – uznanego zespołu i instytucji artystycznej Miasta Gdańska, która od początku stoi za organizacją festiwalu – Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana wpisał się na stałe w kulturalną mapę Europy. Tegoroczna, dwudziesta pierwsza odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 16–22 sierpnia 2026 r. Jej zwieńczeniem będzie sobotni koncert finałowy w Archikatedrze Oliwskiej, podczas którego zabrzmią Missa ex D Józefa Zeidlera i Vesperae solennes de Dominica KV 321 Mozarta przeplatane chorałem gregoriańskim podkreślającym wyjątkowy charakter katedry jako miejsca, gdzie przez wieki działali cystersi. Na jednej scenie wystąpią...
kup bilet

Inne wydarzenia organizatora

MOZART KAMERALNIE - Romain Leleu Sextet
16.08.2026, Gdańsk
KONCERT
MOZART KAMERALNIE - Romain Leleu Sextet
16.08.2026, Gdańsk
od 60,00 pln
kup bilet
MOZART KAMERALNIE - Poznańskie Trio Fortepianowe
17.08.2026, Gdańsk
KONCERT
MOZART KAMERALNIE - Poznańskie Trio Fortepianowe
17.08.2026, Gdańsk
od 60,00 pln
kup bilet
MOZART KAMERALNIE - Paweł Kowalski, Krzysztof Stencel & Reed Connection
18.08.2026, Gdańsk
KONCERT
MOZART KAMERALNIE - Paweł Kowalski, Krzysztof Stencel & Reed Connection
18.08.2026, Gdańsk
od 60,00 pln
kup bilet

Inne wydarzenia w pobliżu

Spider-Man. Całkiem nowy dzień
Peter jest teraz dorosłym mężczyzną żyjącym samotnie- od czasu gdy z własnej woli wymazał się z życia i pamięci tych, których kochał. Walcząc z przestępczością w Nowym Jorku, który nie zna już jego imienia, w pełni poświęcił się ochronie miasta. Gdy rosnące wymagania zaczynają go przytłaczać, presja wywołuje zaskakującą fizyczną przemianę, która zagraża jego istnieniu, podczas gdy nowy, niepokojący...
Peter jest teraz dorosłym mężczyzną żyjącym samotnie- od czasu gdy z własnej woli wymazał się z życia i pamięci tych, których kochał. Walcząc z przestępczością...
27.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Spider-Man. Całkiem nowy dzień
kalendarz 27.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
CARMEN
Jedna z najsłynniejszych oper na świecie, powraca na deski Opery Bałtyckiej. Operowe arcydzieło grane na najważniejszych scenach operowych. Poruszająca opowieść o kobiecie, która w imię własnej wolności poświęciła wszystko. Wzruszająca historia miłości, brawurowa hiszpańska ekspresja i genialna muzyka Bizeta, którą nuci się jeszcze długo po wyjściu z teatru. Paszport "Polityki" i Nagroda Teatralna...
Jedna z najsłynniejszych oper na świecie, powraca na deski Opery Bałtyckiej. Operowe arcydzieło grane na najważniejszych scenach operowych. Poruszająca...
17.04.2027, Gdańsk
OPERA
CARMEN
kalendarz 17.04.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
I Bal Gdański - Tribute to Frank Sinatra
******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym...
02.01.2027, Gdańsk
KONCERT
I Bal Gdański - Tribute to Frank Sinatra
kalendarz 02.01.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 70,00 pln
kup bilet
Amelia
Ciężko jest czegoś szukać, gdy nie wie się, co to jest...Amelia mieszka wprawdzie w Paryżu, ale żyje w swoim własnym świecie. Pracuje w kawiarni, wynajmuje mieszkanie. Życie wydaje się być dla niej nudne, ale generalnie jej pasuje. Z wyjątkiem tego, że jest samotna.Pewnego dnia Amelia odkrywa w swoim mieszkaniu stare pudełko ze skarbami z dzieciństwa i potajemnie zwraca je właścicielowi w średnim wieku....
Ciężko jest czegoś szukać, gdy nie wie się, co to jest...Amelia mieszka wprawdzie w Paryżu, ale żyje w swoim własnym świecie. Pracuje w kawiarni, wynajmuje...
21.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Amelia
kalendarz 21.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
21. Gdańska Jesień Pianistyczna – Xin Wang, Florian Koltun
Xin Wang – fortepianFlorian Koltun – fortepian Prowadzenie: Dominika Glapiak W programie dzieła W.A. Mozart, C. Debussy'ego, F. Schuberta, R. Rossiniego (szczegóły wkrótce).******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
Xin Wang – fortepianFlorian Koltun – fortepian Prowadzenie: Dominika Glapiak W programie dzieła W.A. Mozart, C. Debussy'ego, F. Schuberta, R. Rossiniego...
21.11.2026, Gdańsk
KONCERT
21. Gdańska Jesień Pianistyczna – Xin Wang, Florian Koltun
kalendarz 21.11.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 48,00 pln
kup bilet
STRASZNY DWÓR
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny dwór wywołał entuzjazm po prapremierze, co sprowokowało cenzora do wstrzymania spektakli po zaledwie trzech przedstawieniach. Ta paniczna reakcja świadczyła o tym, że dzieło było ważne, gdyż "pod skorupką komedii ukrywało żar". Było ono aktualne...
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny...
11.12.2026, Gdańsk
OPERA
STRASZNY DWÓR
kalendarz 11.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Inauguracja sezonu artystycznego 2026/2027
Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygent David Khrikuli – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 15 [30’] Przerwa [20’] Gustav Mahler – I Symfonia D-dur Tytan [50’]******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail,...
Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygent David Khrikuli – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy...
18.09.2026, Gdańsk
KONCERT
Inauguracja sezonu artystycznego 2026/2027
kalendarz 18.09.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 38,00 pln
kup bilet
Koncert symfoniczny - Valerij Sokolov
Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygent Valerij Sokolov – skrzypce Program: Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni K.527 [6'] Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 [37'] Przerwa [20'] Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia g-moll nr 40 K.550 [27']******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków...
Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygent Valerij Sokolov – skrzypce Program: Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni K.527 [6']...
25.09.2026, Gdańsk
KONCERT
Koncert symfoniczny - Valerij Sokolov
kalendarz 25.09.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 33,00 pln
kup bilet
Wielka Gala Sylwestrowa – Perły opery i operetki
Orkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentSarah Traubel – sopranMariusz Godlewski – baryton Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski Program: Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara [4’]Aria Zuzanny Giunse alfin il momento... Deh, vieni, non tardar... z opery Wesele Figara [4’]Aria Figara Non più andrai z opery Wesele Figara [4’]Uwertura do opery Cosi fan tutte [4']Duet i recytatyw Là...
Orkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentSarah Traubel – sopranMariusz Godlewski – baryton Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski Program: Wolfgang Amadeusz...
31.12.2026, Gdańsk
KONCERT
Wielka Gala Sylwestrowa – Perły opery i operetki
kalendarz 31.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 238,00 pln
kup bilet
Minionki i straszydła
Minionki ruszają w ekscytującą podróż dookoła świata. Chcą znaleźć najbardziej przerażające potwory i nakręcić własny film grozy. Mali pomocnicy Gru spotykają niezwykłe stworzenia i pakują się w serię nieprzewidywalnych przygód. To pełna humoru historia o kreatywności, chaosie i wielkich ambicjach małych rozrabiaków. Udowadniają, że dla wspólnego celu warto pokonać każdą przeszkodę.******* Bezpieczne...
Minionki ruszają w ekscytującą podróż dookoła świata. Chcą znaleźć najbardziej przerażające potwory i nakręcić własny film grozy. Mali pomocnicy Gru spotykają...
21.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Minionki i straszydła
kalendarz 21.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
CZARODZIEJSKI FLET
Jedno z najbardziej niezwykłych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pełna magii, humoru i wzruszeń baśniowa opowieść o miłości, odwadze, poświeceniu i walce dobra ze złem. Książę Tamino, uratowany przez Trzy Damy Królowej Nocy, decyduje się na ratunek córki Królowej Nocy – Paminy, którą porwał arcykapłan - Sarastro. Na drogę dostaje od Trzech Dam czarodziejski flet, który chroni przed niebezpieczeństwem....
Jedno z najbardziej niezwykłych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pełna magii, humoru i wzruszeń baśniowa opowieść o miłości, odwadze, poświeceniu i walce...
12.06.2027, Gdańsk
OPERA
CZARODZIEJSKI FLET
kalendarz 12.06.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Koncert symfoniczny – W rytmie Buenos Aires
Orkiestra PFB Artur Koza – dyrygent Arpi Sinanyan – sopran Tomasz Marut – fortepian Paweł Zagańczyk – bandoneon Monika Orłowska – skrzypce Chór Filharmonii Łódzkiej Program: Astor Piazzolla – Cztery pory roku w Buenos Aires [22’] Przerwa [20'] Martín Palmeri – Misa a Buenos Aires [37’]******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków...
Orkiestra PFB Artur Koza – dyrygent Arpi Sinanyan – sopran Tomasz Marut – fortepian Paweł Zagańczyk – bandoneon Monika Orłowska – skrzypce Chór Filharmonii...
11.09.2026, Gdańsk
KONCERT
Koncert symfoniczny – W rytmie Buenos Aires
kalendarz 11.09.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Psi Patrol i Dinozaury
Podczas tajemniczej burzy statek Psiego Patrolu rozbija się na pełnej dinozaurów tropikalnej wyspie. Bohaterowie spotykają tam Reksa, szczeniaka, który utknął w tym miejscu przed laty i stał się ekspertem w sprawach dinozaurów. Kiedy Humdinger, główny rywal Psiego Patrolu, zaczyna lekkomyślnie eksploatować zasoby naturalne wyspy, doprowadza do wybuchu ogromnego, uśpionego od lat wulkanu. Psi Patrol...
Podczas tajemniczej burzy statek Psiego Patrolu rozbija się na pełnej dinozaurów tropikalnej wyspie. Bohaterowie spotykają tam Reksa, szczeniaka, który...
21.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Psi Patrol i Dinozaury
kalendarz 21.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
Toy Story 5
Rodzice kupują Bonnie tablet Lilypad – gadżet, który mają już wszystkie dzieci. Urządzenie zagarnia całą uwagę dziewczynki. Chcąc udowodnić, że jest lepsze od zabawek, kontaktuje swoją właścicielkę z koleżankami z baletu. Kowbojka Jessie ma wątpliwości, czy ta znajomość przerodzi się w prawdziwą przyjaźń. Wraz z Mustangiem ukrywa się w walizce Bonnie i rusza z nią na nocowankę.******* Bezpieczne zakupy...
Rodzice kupują Bonnie tablet Lilypad – gadżet, który mają już wszystkie dzieci. Urządzenie zagarnia całą uwagę dziewczynki. Chcąc udowodnić, że jest lepsze...
16.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Toy Story 5
kalendarz 16.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
Wielka Gala Sylwestrowa na bis - Perły opery i operetki
******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym...
01.01.2027, Gdańsk
KONCERT
Wielka Gala Sylwestrowa na bis - Perły opery i operetki
kalendarz 01.01.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 126,50 pln
kup bilet
Koncert symfoniczny – laureat I nagrody Konkursu Wieniawskiego
Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygent Laureat I nagrody 17. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego Program: Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara KV 492 [5’] Koncert skrzypcowy (szczegóły po zakończeniu Konkursu) Przerwa [20’] Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92 [42’]******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia,...
Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygent Laureat I nagrody 17. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego Program: Wolfgang Amadeusz...
04.12.2026, Gdańsk
KONCERT
Koncert symfoniczny – laureat I nagrody Konkursu Wieniawskiego
kalendarz 04.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 48,00 pln
kup bilet
21. Gdańska Jesień Pianistyczna – Philippe Giusiano
Recital Chopinowski Philippe Giusiano – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Fryderyk Chopin Fantazja na tematy polskie A-dur op.13 (wersja na fortepian solo) [14‘]Walc a-moll op. 34 nr 2 [5’]Mazurek C-dur op. 67 nr 3 [2’]Mazurek cis-moll op. 6 nr 2 [3’]Polonez fis-moll op. 44 [11’]Allegro de concert A-dur op.46 [12’] Przerwa [20’] Nokturn f-moll op. 55 nr 1 [6’]Sonata nr 2 b-moll op. 35...
Recital Chopinowski Philippe Giusiano – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Fryderyk Chopin Fantazja na tematy polskie A-dur op.13 (wersja na...
25.11.2026, Gdańsk
KONCERT
21. Gdańska Jesień Pianistyczna – Philippe Giusiano
kalendarz 25.11.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 38,00 pln
kup bilet
LA BOHEME
La Bohème (Cyganeria) Pucciniego to jedna z najbardziej poruszających historii operowych. Ponadczasowa opowieść o grupie artystów, dla których wolność i autentyczność przeżyć stanowią najwyższą wartością. To także wzruszająca historia miłosna, wobec której trudno pozostać obojętnym. Spektakl w języku włoskim, z polskimi napisami nad sceną. Paszport "Polityki" i Nagroda Teatralna Marszałka Województwa...
La Bohème (Cyganeria) Pucciniego to jedna z najbardziej poruszających historii operowych. Ponadczasowa opowieść o grupie artystów, dla których wolność...
05.01.2027, Gdańsk
OPERA
LA BOHEME
kalendarz 05.01.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Fleak. Futrzak i ja
Po tragicznym wypadku Tomek traci możliwość chodzenia i zamyka się w sobie. Jego relacja z rodzeństwem się rozpada, a codzienność traci kolory – aż do momentu, gdy w jego życiu pojawia się Fleak: włochaty, zabawny stworek z innego wymiaru. Razem przenoszą się do fantastycznego świata, gdzie Tomek uczy się na nowo ufać, śmiać i – dosłownie – stawać na nogi. Ale nic nie jest tak proste, jak się wydaje:...
Po tragicznym wypadku Tomek traci możliwość chodzenia i zamyka się w sobie. Jego relacja z rodzeństwem się rozpada, a codzienność traci kolory – aż do...
22.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Fleak. Futrzak i ja
kalendarz 22.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
Toy Story 5
Rodzice kupują Bonnie tablet Lilypad – gadżet, który mają już wszystkie dzieci. Urządzenie zagarnia całą uwagę dziewczynki. Chcąc udowodnić, że jest lepsze od zabawek, kontaktuje swoją właścicielkę z koleżankami z baletu. Kowbojka Jessie ma wątpliwości, czy ta znajomość przerodzi się w prawdziwą przyjaźń. Wraz z Mustangiem ukrywa się w walizce Bonnie i rusza z nią na nocowankę.******* Bezpieczne zakupy...
Rodzice kupują Bonnie tablet Lilypad – gadżet, który mają już wszystkie dzieci. Urządzenie zagarnia całą uwagę dziewczynki. Chcąc udowodnić, że jest lepsze...
22.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Toy Story 5
kalendarz 22.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
CARMEN
Jedna z najsłynniejszych oper na świecie, powraca na deski Opery Bałtyckiej. Operowe arcydzieło grane na najważniejszych scenach operowych. Poruszająca opowieść o kobiecie, która w imię własnej wolności poświęciła wszystko. Wzruszająca historia miłości, brawurowa hiszpańska ekspresja i genialna muzyka Bizeta, którą nuci się jeszcze długo po wyjściu z teatru. Paszport "Polityki" i Nagroda Teatralna...
Jedna z najsłynniejszych oper na świecie, powraca na deski Opery Bałtyckiej. Operowe arcydzieło grane na najważniejszych scenach operowych. Poruszająca...
25.04.2027, Gdańsk
OPERA
CARMEN
kalendarz 25.04.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Toy Story 5
Rodzice kupują Bonnie tablet Lilypad – gadżet, który mają już wszystkie dzieci. Urządzenie zagarnia całą uwagę dziewczynki. Chcąc udowodnić, że jest lepsze od zabawek, kontaktuje swoją właścicielkę z koleżankami z baletu. Kowbojka Jessie ma wątpliwości, czy ta znajomość przerodzi się w prawdziwą przyjaźń. Wraz z Mustangiem ukrywa się w walizce Bonnie i rusza z nią na nocowankę.******* Bezpieczne zakupy...
Rodzice kupują Bonnie tablet Lilypad – gadżet, który mają już wszystkie dzieci. Urządzenie zagarnia całą uwagę dziewczynki. Chcąc udowodnić, że jest lepsze...
19.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Toy Story 5
kalendarz 19.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
MADAMA BUTTERFLY
Opowieść o Cio-Cio-San, gejszy oddającej swoje serce marynarzowi, jest kwintesencją opery, a jednocześnie mistrzostwem w dorobku Giacoma Pucciniego. Ta wielowymiarowa opowieść nie tylko wydobywa to, co w gatunku opery najwartościowsze, ale i uświadamia odbiorcy paradoks miłości. Muzyka trzyma publiczność przez cały spektakl w emocjonalnym napięciu aż do tragicznego finału, w którym dokonuje się prawdziwa...
Opowieść o Cio-Cio-San, gejszy oddającej swoje serce marynarzowi, jest kwintesencją opery, a jednocześnie mistrzostwem w dorobku Giacoma Pucciniego. Ta...
14.11.2026, Gdańsk
OPERA
MADAMA BUTTERFLY
kalendarz 14.11.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
WEISER
Na specjalne zamówienie Opery Bałtyckiej powstaje wyjątkowe dzieło – opera, której libretto oparte jest na Weiserze Dawidku Pawła Huelle, jednej z najważniejszych powieści współczesnej literatury polskiej. To opowieść o pamięci, dojrzewaniu i tajemnicy, osadzona w niezwykłym pejzażu Gdańska. Premierowa realizacja połączy literacką poetykę Huellego z językiem współczesnej opery, zapraszając widzów do...
Na specjalne zamówienie Opery Bałtyckiej powstaje wyjątkowe dzieło – opera, której libretto oparte jest na Weiserze Dawidku Pawła Huelle, jednej z najważniejszych...
23.10.2026, Gdańsk
OPERA
WEISER
kalendarz 23.10.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
CZTERY PORY ROKU
Spektakl baletowy do cyklu Cztery Pory Roku Vivaldiego w reinterpretacji Maxa Richtera.******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
Spektakl baletowy do cyklu Cztery Pory Roku Vivaldiego w reinterpretacji Maxa Richtera.******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia,...
21.03.2027, Gdańsk
BALET
CZTERY PORY ROKU
kalendarz 21.03.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
WEISER
Na specjalne zamówienie Opery Bałtyckiej powstaje wyjątkowe dzieło – opera, której libretto oparte jest na Weiserze Dawidku Pawła Huelle, jednej z najważniejszych powieści współczesnej literatury polskiej. To opowieść o pamięci, dojrzewaniu i tajemnicy, osadzona w niezwykłym pejzażu Gdańska. Premierowa realizacja połączy literacką poetykę Huellego z językiem współczesnej opery, zapraszając widzów do...
Na specjalne zamówienie Opery Bałtyckiej powstaje wyjątkowe dzieło – opera, której libretto oparte jest na Weiserze Dawidku Pawła Huelle, jednej z najważniejszych...
25.10.2026, Gdańsk
OPERA
WEISER
kalendarz 25.10.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
ANDREA CHÉNIER
ANDREA CHENIER Andrea Chénier to jedna z najbardziej emocjonujących oper przełomu XIX i XX wieku, niezwykłe połączeniu wielkiej historii z bardzo osobistym dramatem bohaterów. Na tle Wielkiej Rewolucyjnej Francuskiej rozgrywa się opowieść o miłości silniejszej niż strach, o wierności własnym ideałom i o cenie, jaką czasem trzeba za nie zapłacić. Dzieło Umberta Giordana zachwyca niezwykłą intensywnością...
ANDREA CHENIER Andrea Chénier to jedna z najbardziej emocjonujących oper przełomu XIX i XX wieku, niezwykłe połączeniu wielkiej historii z bardzo osobistym...
16.02.2027, Gdańsk
OPERA
ANDREA CHÉNIER
kalendarz 16.02.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
CARMINA BURANA / SYMFONIA FANTASTYCZNA - BALET FORTUNA I FANTAZJA
Spektakl baletowy, który porusza zmysły i serca. Wielka forma muzyczna, ekspresyjny balet i wizualna siła chóru tworzą hipnotyzujące widowisko - refleksję nad naturą miłości, samotności i przynależności. Niezwykłe widowisko baletowe z muzyką Hectora Berlioza i Carla Orffa. Spektakl Fantazja i Fortuna to intensywna podróż przez emocje, obsesje i kontrasty ludzkiego życia. W pierwszej części - opartej...
Spektakl baletowy, który porusza zmysły i serca. Wielka forma muzyczna, ekspresyjny balet i wizualna siła chóru tworzą hipnotyzujące widowisko - refleksję...
04.04.2027, Gdańsk
BALET
CARMINA BURANA / SYMFONIA FANTASTYCZNA - BALET FORTUNA I FANTAZJA
kalendarz 04.04.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
MADAMA BUTTERFLY
Opowieść o Cio-Cio-San, gejszy oddającej swoje serce marynarzowi, jest kwintesencją opery, a jednocześnie mistrzostwem w dorobku Giacoma Pucciniego. Ta wielowymiarowa opowieść nie tylko wydobywa to, co w gatunku opery najwartościowsze, ale i uświadamia odbiorcy paradoks miłości. Muzyka trzyma publiczność przez cały spektakl w emocjonalnym napięciu aż do tragicznego finału, w którym dokonuje się prawdziwa...
Opowieść o Cio-Cio-San, gejszy oddającej swoje serce marynarzowi, jest kwintesencją opery, a jednocześnie mistrzostwem w dorobku Giacoma Pucciniego. Ta...
11.09.2026, Gdańsk
OPERA
MADAMA BUTTERFLY
kalendarz 11.09.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
ANDREA CHÉNIER
ANDREA CHENIER Andrea Chénier to jedna z najbardziej emocjonujących oper przełomu XIX i XX wieku, niezwykłe połączeniu wielkiej historii z bardzo osobistym dramatem bohaterów. Na tle Wielkiej Rewolucyjnej Francuskiej rozgrywa się opowieść o miłości silniejszej niż strach, o wierności własnym ideałom i o cenie, jaką czasem trzeba za nie zapłacić. Dzieło Umberta Giordana zachwyca niezwykłą intensywnością...
ANDREA CHENIER Andrea Chénier to jedna z najbardziej emocjonujących oper przełomu XIX i XX wieku, niezwykłe połączeniu wielkiej historii z bardzo osobistym...
20.02.2027, Gdańsk
OPERA
ANDREA CHÉNIER
kalendarz 20.02.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
STRASZNY DWÓR
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny dwór wywołał entuzjazm po prapremierze, co sprowokowało cenzora do wstrzymania spektakli po zaledwie trzech przedstawieniach. Ta paniczna reakcja świadczyła o tym, że dzieło było ważne, gdyż "pod skorupką komedii ukrywało żar". Było ono aktualne...
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny...
08.12.2026, Gdańsk
OPERA
STRASZNY DWÓR
kalendarz 08.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
STRASZNY DWÓR
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny dwór wywołał entuzjazm po prapremierze, co sprowokowało cenzora do wstrzymania spektakli po zaledwie trzech przedstawieniach. Ta paniczna reakcja świadczyła o tym, że dzieło było ważne, gdyż "pod skorupką komedii ukrywało żar". Było ono aktualne...
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny...
06.12.2026, Gdańsk
OPERA
STRASZNY DWÓR
kalendarz 06.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Międzynarodowy Dzień Muzyki – Jakub Kuszlik
Orkiestra PFB Szymon Stec – dyrygent Jakub Kuszlik – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Ludwig van Beethoven – II Koncert fortepianowy B-dur op.19 [30’] Przerwa [20’] Frank Schmidt – I Symfonia E-dur [45’]******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas...
Orkiestra PFB Szymon Stec – dyrygent Jakub Kuszlik – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Ludwig van Beethoven – II Koncert fortepianowy B-dur...
02.10.2026, Gdańsk
KONCERT
Międzynarodowy Dzień Muzyki – Jakub Kuszlik
kalendarz 02.10.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 33,00 pln
kup bilet
DON KICHOT
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej Kitri i odważnego Basilia, przeplatana zabawnymi perypetiami ekscentrycznego rycerza Don Kichota, zachwyca dynamiczną choreografią i wirtuozerskimi popisami tancerzy. Wspaniała muzyka Ludwiga Minkusa oraz pełne pasji tańce, takie jak ogniste pas de...
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej...
15.05.2027, Gdańsk
BALET
DON KICHOT
kalendarz 15.05.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
STRASZNY DWÓR
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny dwór wywołał entuzjazm po prapremierze, co sprowokowało cenzora do wstrzymania spektakli po zaledwie trzech przedstawieniach. Ta paniczna reakcja świadczyła o tym, że dzieło było ważne, gdyż "pod skorupką komedii ukrywało żar". Było ono aktualne...
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny...
13.12.2026, Gdańsk
OPERA
STRASZNY DWÓR
kalendarz 13.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
DON KICHOT
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej Kitri i odważnego Basilia, przeplatana zabawnymi perypetiami ekscentrycznego rycerza Don Kichota, zachwyca dynamiczną choreografią i wirtuozerskimi popisami tancerzy. Wspaniała muzyka Ludwiga Minkusa oraz pełne pasji tańce, takie jak ogniste pas de...
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej...
22.05.2027, Gdańsk
BALET
DON KICHOT
kalendarz 22.05.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
KARNAWAŁ ZWIERZĄT
30 | 08 | 2026 niedziela, godz. 16:00 SALA SŁONECZNA - AL. MAMUSZKI 14, SOPOT KARNAWAŁ ZWIERZĄT KONCERT FAMILIJNY NA POŻEGNANIE WAKACJI Maciej Gański_fortepian *Krystyna Czubówna_lektor (*nagranie audio) Polska Filharmonia Kameralna Sopot dyrygent: Szymon Morus Program: L. Mozart – Symfonia dziecięca C-dur L. Anderson – Plink, Plank, Plunk! C. Saint-Saëns – Karnawał zwierząt M. Zakrzewski – Sounds...
30 | 08 | 2026 niedziela, godz. 16:00 SALA SŁONECZNA - AL. MAMUSZKI 14, SOPOT KARNAWAŁ ZWIERZĄT KONCERT FAMILIJNY NA POŻEGNANIE WAKACJI Maciej Gański_fortepian...
30.08.2026, Sopot
KONCERT
KARNAWAŁ ZWIERZĄT
kalendarz 30.08.2026 lokalizacja Sopot cena od 22,00 pln
kup bilet
André Rieu. Niech żyje Maastricht!
Nowy show pt. Niech żyje Maastricht! to radosny hołd dla rodzinnego miasta Maestra, w którym wszystko się zaczęło. 20 lat temu André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa po raz pierwszy wystąpili na Vrijthof. Średniowieczny plac zamienił się wtedy w lśniącą salę balową na świeżym powietrzu. Publiczność wysłuchała pierwszego tego typu koncertu, a wszystko pod letnim niebem, usianym migoczącymi gwiazdami....
Nowy show pt. Niech żyje Maastricht! to radosny hołd dla rodzinnego miasta Maestra, w którym wszystko się zaczęło. 20 lat temu André Rieu i jego Orkiestra...
03.09.2026, Pruszcz Gdański
FILM
André Rieu. Niech żyje Maastricht!
kalendarz 03.09.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 35,00 pln
kup bilet
DON KICHOT
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej Kitri i odważnego Basilia, przeplatana zabawnymi perypetiami ekscentrycznego rycerza Don Kichota, zachwyca dynamiczną choreografią i wirtuozerskimi popisami tancerzy. Wspaniała muzyka Ludwiga Minkusa oraz pełne pasji tańce, takie jak ogniste pas de...
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej...
16.05.2027, Gdańsk
BALET
DON KICHOT
kalendarz 16.05.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
CZTERY PORY ROKU
Spektakl baletowy do cyklu Cztery Pory Roku Vivaldiego w reinterpretacji Maxa Richtera.******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
Spektakl baletowy do cyklu Cztery Pory Roku Vivaldiego w reinterpretacji Maxa Richtera.******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia,...
23.03.2027, Gdańsk
BALET
CZTERY PORY ROKU
kalendarz 23.03.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
DON KICHOT
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej Kitri i odważnego Basilia, przeplatana zabawnymi perypetiami ekscentrycznego rycerza Don Kichota, zachwyca dynamiczną choreografią i wirtuozerskimi popisami tancerzy. Wspaniała muzyka Ludwiga Minkusa oraz pełne pasji tańce, takie jak ogniste pas de...
„Don Kichot” to pełen energii i hiszpańskiego temperamentu balet oparty na słynnej powieści Cervantesa. Ta barwna i widowiskowa historia miłości pięknej...
23.05.2027, Gdańsk
BALET
DON KICHOT
kalendarz 23.05.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
CARMINA BURANA / SYMFONIA FANTASTYCZNA - BALET FORTUNA I FANTAZJA
Spektakl baletowy, który porusza zmysły i serca. Wielka forma muzyczna, ekspresyjny balet i wizualna siła chóru tworzą hipnotyzujące widowisko - refleksję nad naturą miłości, samotności i przynależności. Niezwykłe widowisko baletowe z muzyką Hectora Berlioza i Carla Orffa. Spektakl Fantazja i Fortuna to intensywna podróż przez emocje, obsesje i kontrasty ludzkiego życia. W pierwszej części - opartej...
Spektakl baletowy, który porusza zmysły i serca. Wielka forma muzyczna, ekspresyjny balet i wizualna siła chóru tworzą hipnotyzujące widowisko - refleksję...
08.04.2027, Gdańsk
BALET
CARMINA BURANA / SYMFONIA FANTASTYCZNA - BALET FORTUNA I FANTAZJA
kalendarz 08.04.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Spider-Man. Całkiem nowy dzień
Peter jest teraz dorosłym mężczyzną żyjącym samotnie- od czasu gdy z własnej woli wymazał się z życia i pamięci tych, których kochał. Walcząc z przestępczością w Nowym Jorku, który nie zna już jego imienia, w pełni poświęcił się ochronie miasta. Gdy rosnące wymagania zaczynają go przytłaczać, presja wywołuje zaskakującą fizyczną przemianę, która zagraża jego istnieniu, podczas gdy nowy, niepokojący...
Peter jest teraz dorosłym mężczyzną żyjącym samotnie- od czasu gdy z własnej woli wymazał się z życia i pamięci tych, których kochał. Walcząc z przestępczością...
22.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Spider-Man. Całkiem nowy dzień
kalendarz 22.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
RIGOLETTO
Rigoletto – jedna z najsłynniejszych oper Giuseppe Verdiego – to pełna dramatyzmu opowieść o namiętności, zemście i tragicznych konsekwencjach ludzkich decyzji. Akcja rozgrywa się na dworze księcia Mantui, gdzie cyniczny błazen Rigoletto staje się ofiarą własnych intryg. Gdy jego ukochana córka Gilda pada ofiarą uwodzicielskiego księcia, los prowadzi bohaterów ku nieuchronnej tragedii. Arcydzieło Verdiego...
Rigoletto – jedna z najsłynniejszych oper Giuseppe Verdiego – to pełna dramatyzmu opowieść o namiętności, zemście i tragicznych konsekwencjach ludzkich...
06.11.2026, Gdańsk
OPERA
RIGOLETTO
kalendarz 06.11.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
KAWALER SREBRNEJ RÓŻY
Kawaler srebrnej róży – jedna z najpopularniejszych oper Richard Strauss, od prapremiery w 1911 roku zachwyca publiczność na całym świecie. Akcja rozgrywa się w świecie arystokracji, pełnym intryg, humoru i subtelnych emocji. Historia opowiada o Marszałkowej, jej młodym kochanku Oktawianie oraz młodej Sophie. Gdy Oktawian zostaje wybrany na ceremonialnego „kawalera srebrnej róży”, który ma wręczyć...
Kawaler srebrnej róży – jedna z najpopularniejszych oper Richard Strauss, od prapremiery w 1911 roku zachwyca publiczność na całym świecie. Akcja rozgrywa...
08.05.2027, Gdańsk
OPERA
KAWALER SREBRNEJ RÓŻY
kalendarz 08.05.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Spider-Man. Całkiem nowy dzień
Peter jest teraz dorosłym mężczyzną żyjącym samotnie- od czasu gdy z własnej woli wymazał się z życia i pamięci tych, których kochał. Walcząc z przestępczością w Nowym Jorku, który nie zna już jego imienia, w pełni poświęcił się ochronie miasta. Gdy rosnące wymagania zaczynają go przytłaczać, presja wywołuje zaskakującą fizyczną przemianę, która zagraża jego istnieniu, podczas gdy nowy, niepokojący...
Peter jest teraz dorosłym mężczyzną żyjącym samotnie- od czasu gdy z własnej woli wymazał się z życia i pamięci tych, których kochał. Walcząc z przestępczością...
23.08.2026, Pruszcz Gdański
FILM
Spider-Man. Całkiem nowy dzień
kalendarz 23.08.2026 lokalizacja Pruszcz Gdański cena od 17,00 pln
kup bilet
STRASZNY DWÓR
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny dwór wywołał entuzjazm po prapremierze, co sprowokowało cenzora do wstrzymania spektakli po zaledwie trzech przedstawieniach. Ta paniczna reakcja świadczyła o tym, że dzieło było ważne, gdyż "pod skorupką komedii ukrywało żar". Było ono aktualne...
Historia o nas, która ożywa na scenie Opery Bałtyckiej. Reżyser Jerzy Snakowski określa operę Moniuszki jako "operowe Wesele", "selfie nas, Polaków". Straszny...
12.12.2026, Gdańsk
OPERA
STRASZNY DWÓR
kalendarz 12.12.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
21. Gdańska Jesień Pianistyczna – Jonathan Fournel
Jonathan Fournel – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Jan Sebastian Bach – Passacaglia i fuga BWV 582 [13’]Franz Schubert – 4 Impromptus op. 90 D. 899 [30’] Przerwa [20’] Fryderyk Chopin – Ballada f-moll op. 52 nr 4 [12’]Siergiej Rachmaninow – Sonata b-moll nr 2 op. 36 [23’]******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków...
Jonathan Fournel – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Jan Sebastian Bach – Passacaglia i fuga BWV 582 [13’]Franz Schubert – 4 Impromptus op....
19.11.2026, Gdańsk
KONCERT
21. Gdańska Jesień Pianistyczna – Jonathan Fournel
kalendarz 19.11.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 48,00 pln
kup bilet
KRÓL ROGER
Jedno z największych arcydzieł XX wieku i jednocześnie najczęściej wystawiany na światowych scenach polski tytuł operowy. Opera, oratorium i misterium jednocześnie. Fabuła nawiązuje do średniowiecznego sycylijskiego władcy Rogera. Jego postać jest jednak tylko pretekstem do snucia refleksji o człowieczeństwie i złudności tego co doczesne. Widzowie spektaklu są świadkami na czuwaniu przy umierającym...
Jedno z największych arcydzieł XX wieku i jednocześnie najczęściej wystawiany na światowych scenach polski tytuł operowy. Opera, oratorium i misterium...
06.03.2027, Gdańsk
OPERA
KRÓL ROGER
kalendarz 06.03.2027 lokalizacja Gdańsk cena od 43,00 pln
kup bilet
Inauguracja 21. Gdańskiej Jesieni Pianistycznej
Orkiestra PFBPaweł Kapuła – dyrygentReed Tetzloff – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Carl Nielsen – Uwertura Helios op. 17 [13’]Béla Bartók – Koncert fortepianowy E-dur nr 3 Sz. 119 [24’] Przerwa [20’] Robert Schumann – Symfonia C-dur op. 61 nr 2 [39’]******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem...
Orkiestra PFBPaweł Kapuła – dyrygentReed Tetzloff – fortepian Prowadzenie: Konrad Mielnik Program: Carl Nielsen – Uwertura Helios op. 17 [13’]Béla Bartók...
13.11.2026, Gdańsk
KONCERT
Inauguracja 21. Gdańskiej Jesieni Pianistycznej
kalendarz 13.11.2026 lokalizacja Gdańsk cena od 33,00 pln
kup bilet